Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 10°C 13°C 7°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  miejscami popada śnieg

  14-02-2018 06:32 W ciągu dnia odczujemy chłód

  W środę spadnie śnieg

  Pixabay/Pexels

  Środa zapowiada się z lokalnymi opadami śniegu. Aura sprawi, że odczujemy chłód.

  Polska pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia, w chłodnym powietrzu polarnym. Jednak nad wschodnią i południową częścią kraju wolno będzie się przemieszczać płytka zatoka niżowa z umiarkowanie aktywnym frontem atmosferycznym.

  Miejscami spadnie śnieg

  Środa zapowiada się pochmurno z większymi przejaśnieniami na zachodzie i Pomorzu. Na wschodzie, południu i w centrum kraju okresami pojawią się opady śniegu do 1-2 cm, a w górach do 5 cm. Termometry wskażą maksymalnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 1 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Ziemi Lubuskiej. Napłynie północno-wschodni wiatr, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza w ciągu dnia będzie najwyższa na południowo-wschodnich krańcach Polski, gdzie wyniesie powyżej 90 proc. Im dalej na północny zachód, tym wilgotność będzie spadać do wartości poniżej 70 proc. Subiektywnie odczujemy chłód na zachodzie Polski, natomiast zimno na wschodzie kraju. Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane: na zachodzie neutralne, na wschodzie odczujemy niekorzystny wpływ aury na nasze samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast:

  Prognoza pogody dla Warszawy

  W ciągu dnia niebo spowiją chmury, okresami pojawią się opady śniegu. Termometry wskażą maksymalnie 1 st. C. Słaby i umiarkowany, okresami dość silny pojawi się z kierunku północno-wschodniego. W Warszawie około południa barometry wskażą 1007 hPa, będzie wzrastać.

  Prognoza pogody dla Trójmiasta

  Pochmurno z przejaśnieniami. W ciągu dnia na termometrach maksymalnie pojawi się 1 st. C. Z północnego-wschodu, powieje słaby i umiarkowany wiatr, okresami będzie dość silny. Barometry około południa wskażą 1023 hPa.

  Prognoza pogody dla Poznania

  Pochmurno z przejaśnieniami. Maksymalnie na termometrach pojawi się 2 st. C. Z północnego-wschodu, napłynie słaby i umiarkowany. Okresami powiewy mogą być silne. Ciśnienie około południa wyniesie 1010 hPa.

  Prognoza pogody dla Wrocławia

  Dzień zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura w ciągu dnia wyniesie 3 st. C. Pojawi się wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1005 hPa.

  Prognoza pogody dla Krakowa

  Pochmurno, okresami pojawią się opady śniegu. Termometry wskażą maksymalnie 0 st. C. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr, okresami będzie dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 990 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...