Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: wyż znad Karpat zapewni przebłyski słońca

  19-02-2018 06:29 Biomet okaże się neutralny

  W ciągu dnia zobaczymy przejaśnienia

  PAP/Maciej Kulczyński

  We wtorek na niebie spodziewamy się wielu przejaśnień. Jedynie miejscami poprószy śnieg. Temperatura maksymalna w całym kraju nie wyniesie poniżej zera stopni Celsjusza.

  W ciągu dnia Polska pozostanie pod wpływem wyżu znad Karpat w zimnej masie powietrza pochodzenia arktycznego.

  Będzie pochmurno, ale pojawią się liczne przejaśnienia i rozpogodzenia. Na Suwalszczyźnie prognozowane są słabe opady śniegu do 1 centymetra. Temperatura osiągnie wartość od zera stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, przez 2 st. C w centrum kraju do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Na zachodzie wiatr powieje z południa, w pozostałych regionach zaś z południowego zachodu i zachodu.

   

  Warunki biometeorologiczne

  W poniedziałek zawartość pary wodnej w powietrzu będzie stosunkowo wysoka. Najwyższą wilgotność względna powietrza odnotuje się na północy kraju, przekraczając tam wartość 80 procent. W centrum i na południu kraju wartość ta spadnie poniżej 70 proc. Mieszkańcy całego kraju będą odczuwać chłód, a warunki biometeorologiczne okażą się neutralne.

  Prognoza pogody dla poszczególnych miast

  WARSZAWA

   

  Na zachmurzonym niebie pojawią się przejaśnienia. Temperatura wzrośnie do 2 st. C. Powieje słabo i umiarkowanie z zachodu. Ciśnienie w Warszawie około południa osiągnie wartość 1013 hPa, bez większych zmian.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno, ale pojawią się przejaśnienia. Termometry wskażą do 2 st. C. Wystąpi wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa osiągnie wartość 1023 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Na zachmurzonym niebie pojawią się przejaśnienia. Temperatura maksymalnie wyniesie 3 st. C. Wiatr południowo-zachodni będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa osiągnie wartość 1012 hPa, spada.

  WROCŁAW

   

  Nadal będzie pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalnie osiągnie wartość 5 st. C. Powieje słabo i umiarkowanie z południa. Ciśnienie około południa wyniesie 1008 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Będzie pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalnie wyniesie 1 st. C. Wiatr południowo-zachodni okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa osiągnie wartość 996hPa, spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...