Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 0°C 14°C -1°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Bracia spadli z urwiska w Alpach.
  Dwunastolatek nie żyje

  25-02-2018 19:11 Tragedia we Francji
  Bracia spadli z urwiska w Alpach. <br />Dwunastolatek nie żyje

  Zima w Alpach jest piękna, ale groźna

  CC BY 3.0/ Wikipedia/Look Sharp!

  Dwunastolatek poniósł śmierć po upadku z urwiska. Jego młodszy brat przeżył, jest w szpitalu. Do tragedii doszło w pobliżu kurortu narciarskiego Avoriaz w Górnej Sabaudii we francuskich Alpach.

  Bracia - dwunastolatek i dziesięciolatek - przybyli do Avoriaz z rodziną na narty. Nie podano ich personaliów ani innych szczegółów.

  Ojciec pozwolił, by zjechali sami

  Jak poinformowała na swej stronie internetowej francuska prywatna telewizja LCI, w sobotnie popołudnie chłopcy wjechali wyciągiem na górę z ojcem i sześcioletnią siostrą. Ojciec - relacjonowali dziennikarze - postanowił zjechać razem z dziewczynką, natomiast synom pozwolił na samodzielny powrót. Mieli się spotkać przy dolnej stacji wyciągu narciarskiego.

  Chłopcy z nieznanych powodów zboczyli z trasy i zgubili się. Jak ustalono, wówczas zdjęli narty i - szukając drogi - weszli do lasu. W pewnym momencie obaj spadli z około 150-metrowego urwiska.

  Po śladach na śniegu

  Kiedy przez dłuższy czas nie wracali, ojciec najpierw sam próbował szukać synów, następnie powiadomił policję. Na poszukiwanie wyruszyły dwa patrole żandarmerii górskiej (PGHM) i miejscowi ratownicy.

  W nocy z soboty na niedzielę odnaleziono porzucone przez chłopców narty w pobliżu górskiej drogi. Po śladach na śniegu ratownicy dotarli do pobliskiego lasu, a następnie - na krawędź urwiska, ukrytą wśród drzew.

  O 1:25 natrafiono na ciało starszego z chłopców. Zmarł w wyniku licznych obrażeń. Młodszy, odnaleziony kwadrans później, został przewieziony do szpitala w stanie szoku i ze złamaną miednicą. Według źródeł medycznych, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  Śledztwo w sprawie śmierci 12-latka wszczęła prokuratura z Thonon-les-Bains.

   
 • tragedia w Alpach
  Niestety, znów nieodpowiedzialny rodzic. 10 i 12 lat to dobre na co dzień do podejmowania decyzji. W stresie zabrakło doświadczonego dorosłego.
  ~kos /2018-02-25 22:57

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...