Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 12°C 18°C 1°C Bezchmurnie
zwiń
Informacje
 • Jedni: śliczna pogoda! Inni: zimno, strasznie zimno. Mróz podzielił Polaków

  25-02-2018 18:11 Reporterska sonda na ulicach Białegostoku
  Mieszkańcy Białegostoku o obecnej pogodzie TVN24

  Mroźna pogoda zagościła w całej Polsce. Na północnym-wschodzie kraju termometry wskazały nawet -20 stopni Celsjusza. Prognozy są zgodne: będzie jeszcze zimniej. Wielu narzeka, jednak nie wszystkim aura ostudziła nastroje.

  Wyż nad Skandynawią wysłał do nas mroźne powietrze, choć jak dotąd w stosunkowo przyjemnej oprawie: możemy się cieszyć małym zachmurzeniem i promieniami słońca. Atak mrozu pod koniec lutego to teoretycznie nic nadzwyczajnego. Jednak, jako że zima w tym sezonie podkradała się do Polski nieśmiało i okazjonalnie, kolejne ochłodzenie budzi emocje rodaków.

  "Mróz zabija bakterie"

  Jedni reagują niechętnie, tęskniąc już do wiosny. Inni cieszą się, że wreszcie  nastała pogoda, na jaką czekali.

  - Nareszcie jakaś wspaniała pogoda. Ja uwielbiam mróz. Minus dziesięć, słońce - komentował szczęśliwy mieszkaniec Białegostoku w rozmowie z reporterką TVN24 Martą Abramczyk.

  - Ale śliczna! Lubię taką pogodę - wtórowała kolejna osoba.

  Niektórzy zwracali uwagę na - paradoksalnie, bo zimno kojarzy się z przeziębieniami - korzystne aspekty zdrowotne ochłodzenia.

  - Bardzo mi się podoba. Świeci słońce, a mróz zabija bakterie podobno - podkreślała jedna z mieszkanek północno-wschodniej Polski.

  Nie wszyscy jednak tak ciepło witają ziąb.

  - Zimno. Strasznie zimno. Nie podoba mi się w ogóle. W ogóle nie lubię zimy, więc dla mnie ta pogoda jest straszna - narzekała młoda białostoczanka.

  W okowach mrozu

  Pod koniec lutego Polska znalazła się w okowach mrozu. Choć napływ arktycznego powietrza znad Syberii meteorolodzy zapowiadali od dość dawna, wielu Polaków w to wątpiło i raczej obstawiało rychłe nastanie wiosny. Gdy mimo wszystko zima powróciła, nabrać dała się nawet przyroda - pokazywaliśmy, jak zimie udało się zaskoczyć krokusy.

  W niedzielę w Polsce termometry wskazały minimalnie -20 stopni na północnym wschodzie i -15 st. C w centrum kraju. Najlżej mróz potraktował mieszkańców miejscowości usytuowanych nad Bałtykiem - tam temperatura minimalna wyniosła -7 st. C. W wielu miejscach IMGW ogłosił ostrzeżenia przed silnym mrozem.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...