Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -1°C 9°C -1°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Silny uścisk mrozu. Idą noce i poranki, podczas których będzie nawet -20 stopni

  25-02-2018 10:29 Pojawią się okresowe opady śniegu
  Mieszkańcy Białegostoku o obecnej pogodzie TVN24

  W niedzielę rano w Mikołajkach było -19 stopni Celsjusza. W ciągu najbliższych nocy i poranków siarczysty mróz będzie nam wciąż mocno doskwierał.

  W niedzielę o godzinie 6 w Mikołajkach było -19 st. C, a w Zakopanem -17 st. C. Natomiast o godzinie 9 temperatura podniosła się do -15 st. C w Zakopanem i Mikołajkach.

  W niedzielę w najcieplejszym momencie dnia najchłodniej będzie w Suwałkach oraz w Zakopanem, gdzie temperatura wyniesie -11 stopni Celsjusza. W centralnej Polsce termometry wskażą ok. -7 st. C. Najwyższa temperatura w ciągu dnia pojawi się w Szczecinie (-2 st. C) i Koszalinie (-3 st. C.).

  Na Pomorzu będzie pochmurno i pojawią się tam niewielkie opady śniegu od 1 do 2 centymetrów.

  Mroźny początek tygodnia

  Poniedziałkowy poranek powita mieszkańców Polski jeszcze silniejszym mrozem - prognozowana jest temperatura od -20 st. C na północnym wschodzie do -11 st. C na Pomorzu, gdzie okresami pojawią się słabe opady śniegu do 1 cm. W całym kraju to będzie najzimniejszy moment podczas tej fali mrozu, choć w kolejnych dniach temperatura okaże się tylko nieznacznie wyższa.

  We wtorek mróz również nie odpuści. Rano temperatura wyniesie od -20 st C na północnym wschodzie do -10 st. C na Pomorzu. Od południowego wschodu do centrum kraju będą przemieszczać się opady śniegu do 2-3 cm. Słabe opady śniegu możliwe są również na Pomorzu. Wiatr wschodni, choć przeważnie słaby i umiarkowany, to okresami okaże się dość silny, co sprawi, że odczujemy jeszcze większe zimno.

  W środę temperatura minimalnie spadnie do -18 st. C na północnym wschodzie i -13 st. C na zachodzie. Na wschodzie kraju i Pomorzu prognozowane są opady śniegu do 1-2 cm.

  Lodowate powitanie marca

  W czwartek 1 marca, czyli w pierwszy dzień meteorologicznej wiosny, rano mróz sięgnie od -20 st. C na północnym wschodzie do -11 st. na Pomorzu, gdzie również wystąpią okresowe opady śniegu do 1 cm.

  Piątkowy poranek zapowiada się również mroźnie. Temperatura wyniesie od -18 st. C na północnym wschodzie do -10 st. C na Pomorzu. Na południowym wschodzie kraju pojawią się opady śniegu do 1-5 cm. Odczucie termiczne zimna będzie wzmocnione przez wschodni wiatr, który okresami okaże się dość silny. Przeważnie jednak będzie słaby i umiarkowany.

  Weekend powita nas nieznacznym ociepleniem. Rano temperatura wyniesie od -14 st. C na północnym wschodzie do -7 st. C na Pomorzu. Okresami w całym kraju, z wyjątkiem terenów północnych, pojawią się opady śniegu do 2-5 cm. Wiatr północno-wschodni okaże się słaby i umiarkowany, jednak momentami dość silny.

 • Po silnych mrozach,może nastąpić szybkie ocieplenie
  Moim zdaniem przełom w pogodzie nastąpi w drugi dzień przyszłego weekendu zgodnie z waszymi prognozami.Wyż skandynawski powinien osłabnąć i wycofać się na północ.Cieplejsze masy powietrza z basenu M.Śródziemnego powędrują również na północ i dotrą do Polski,a temperatury wrócą do marcowych i w kolejnych dniach na południu może być nawet 10 st.C.
  ~Lech /2018-02-24 23:23
 • pogoda TVN-u
  "Kulminacja mrozu" Na zachodzie kraju -3 stopnie zimna. Przestańcie straszyć ludzi. Gdzie dla Was kończy się Polska? Na Warszawie? Żenada nie prognoza.
  ~Lubuszanin /2018-02-24 22:09
 • Wiosna?
  Od kiedy to wiosna zaczyna się 1-go marca?
  ~efek /2018-02-24 20:13

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...