Informacje
 • Święta, święta... A po świętach? "To będzie coś bardzo miłego w pogodzie"

  30-03-2018 13:11 Scenariusze zakładają wzrost temperatury

  Po świętach przyjdzie ocieplenie

  Pixabay/pexels (CC0 License)

  W Wielkanoc czeka nas ochłodzenie. Ale już niedługo po świętach możemy spodziewać się słonecznej pogody. Opowiadał o tym w programie "Wstajesz i wiesz" prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski.

  - To, co będzie działo się po świętach, to będzie coś bardzo miłego, sympatycznego w pogodzie. Dużo cieplejsze powietrze napłynie właśnie w poświątecznym czasie - podkreślił w TVN24 prezenter pogody Tomasz Wasilewski.

  W święta aura nas nie rozpieści

  Wielkanocna pogoda, według prognoz, zachwycać nie będzie. Po względnie słonecznym piątku już od soboty nastąpi pogorszenie.

  W święta napłynie do nas zimne arktyczne powietrze. Jak tłumaczył Wasilewski, w nocy z niedzieli na poniedziałek nad Polską będzie przechodził niż. Wystąpią intensywne opady śniegu, śniegu z deszczem, spodziewany jest silny wiatr, a na Bałtyku może wystąpić sztorm. Czytaj więcej o pogodzie na święta.

  Niektóre scenariusze przewidują 20 stopni

  Po świątecznym spadku temperatury, gdy w ciągu dnia na termometrach zobaczymy kilka stopni, od lanego poniedziałku temperatura ma stopniowo wzrastać. Jak pokazywał na wykresie Wasilewski, dwadzieścia zbieżnych scenariuszy pogodowych zapowiada ocieplenie.

  - Kilka dni po świętach niektóre scenariusze - podkreślam: niektóre - zakładają wzrost temperatury do około dwudziestu stopni - powiedział.

  Szczególnie pogodnie zapowiada się kolejny weekend po świętach. Według uśrednionych scenariuszy, najbardziej prawdopodobne jest, że temperatura 7 i 8 kwietnia wyniesie w Warszawie około 16-17 stopni Celsjusza.

   

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...