Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  wietrznie i deszczowo w całym kraju

  31-03-2018 06:43 Biomet będzie niekorzystny

  Wielka Sobota będzie pochmurna i deszczowa

  Shutterstock

  Choć Wielka Sobota będzie pochmurna i deszczowa, to na termometrach zobaczymy dość wysokie wartości temperatury. W większości kraju będzie to 10 stopni Celsjusza, a na południu nawet 16.

  Prognozuje się, że w ciągu dnia w całym kraju będzie padać deszcz - na północnym zachodzie do 1-3 litrów na metr kwadratowy, regionach północno-wschodnich do 1-2 l/mkw, a na południu popada z natężeniem 1-5 l/mkw. Na południowym zachodzie możliwe są lokalne burze. W regionach północnych rano zobaczymy jeszcze słońce. Termometry wskażą maksymalnie od 7 st. C na Pomorzu, przez 11 st. C na Mazowszu i Podlasiu, do 16 st. C w Małopolsce. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje ze wschodu w porywach do 40-50 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność względną powietrza w ciągu dnia odnotujemy w regionach południowych - tam przekroczy 80 procent. Odczujemy przeważnie komfort termiczny. Na Ziemi Lubuskiej, Pomorzu Zachodnim, Pomorzu, Kujawach i w północnej Wielkopolsce będzie zaś chłodno. W całej Polsce dokuczy też wiatr. Pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Rano niebo pozostanie pogodne. Po południu pojawią się opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 11 st. C. Umiarkowany i dość silny, wschodni wiatr osiągnie prędkość w porywach do 45 km/h. Ciśnienie spada, w południe barometry odnotują 987 hPa.

  POZNAŃ

  Rano niebo pozostanie pogodne. Po południu popada deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 10 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje ze wschodu w porywach do 45 km/h. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 987 hPa.

  GDAŃSK

  Rano będzie pogodnie. Po południu wystąpią opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 7 st. C. Wiatr okaże się dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 50 km/h ze wschodu. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 1004 hPa.

  WROCŁAW

  Popada deszcz. Temperatura wzrośnie do 13 st. C. Umiarkowany i dość silny, wschodni wiatr rozpędzi się w porywach do 45 km/h. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 980 hPa.

  KRAKÓW

  Spadnie deszcz. Temperatura wzrośnie do 16 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje ze wschodu, w porywach do 45 km/h. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 976 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...