Informacje
 • Ciepło i słonecznie w weekend.
  Odetchniemy od burzowej aury

  03-05-2018 14:52 Prognoza pogody na pięć dni
  Pogoda na najbliższe dni TVN Meteo

  Przed nami piątek z burzami, deszczem, silniejszym wiatrem i gradem. Od weekendu spodziewamy się jednak słonecznej i ciepłej aury.

  W piątek na wschodzie i południowym wschodzie synoptycy prognozują przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie może pojawić się grad. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura maksymalna będzie się wahać od 16 stopni Celsjusza na Pomorzu do 28 stopni na Podkarpaciu. Wiatr na ogół będzie umiarkowany, północno-zachodni. W porywach burzowych może osiągać prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

  Słoneczny weekend

  Od soboty pogoda się poprawi i będzie bardziej przypominać lato niż wiosnę. Pierwszy dzień weekendu zapowiada się słonecznie. Termometry pokażą od 18 stopni na Pomorzu do 25 st. C na Podkarpaciu. Powieje słabo i umiarkowanie z północnego wschodu.

  Podobna sytuacja będzie miała miejsce w niedzielę. Także w ten dzień spodziewamy się słonecznej aury. Temperatura wyniesie od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Podkarpaciu. Prognozowany jest słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr.

  Początek tygodnia jak marzenie

  Równie dobrej pogody spodziewamy się na początku przyszłego tygodnia. W poniedziałek w całym kraju będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiało słabo i umiarkowanie ze wschodu.

  Wtorek także zapowiada się słonecznie w całym kraju. W dzień na termometrach zobaczymy od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie nap...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby nad zachodnie rejony Polski nasunie się zatoka niżowa z f...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...