Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 1°C 1°C -4°C Przeważnie słonecznie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na pięć dni:
  lato, za które przebrała się wiosna

  04-05-2018 15:24 Aura w najbliższych dniach
  Pogoda na najbliższe dni TVN Meteo

  Najbliższe dni będą dość monotonne jeśli chodzi o pogodę - na niebie nad całą Polską rozgości się słońce. Prognozujemy również temperaturę powyżej 20 stopni Celsjusza, jednak dochodzącą maksymalnie do 26 stopni.

  Maj rozpoczął się bardzo gorąco. W piątek Polska znalazła się pod wpływem wyżu Quinlan z centrum nad południowym Bałtykiem.

  - Wraz z tym wyżem idzie chłodniejsze powietrze, ale też dużo słonecznej pogody - mówił we "Wstajesz i wiesz" prezenter pogody Tomasz Wasilewski.

  Czekają nas więc dni pełne lata, za które przebrała się wiosna.

  Sobota

  Dzień będzie słoneczny w całej Polsce. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 stopni Celsjusza na Pomorzu do 25 st. C na Rzeszowszczyźnie. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północy.

  Niedziela

  Niedziela okaże się kolejnym słonecznym dniem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C w najcieplejszym regionie - Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

  Poniedziałek

  Nowy tydzień rozpocznie się słonecznie - niebo pozostanie bezchmurne w całej Polsce. Termometry wskażą od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu.

  Wtorek

  Również wtorek nie rozczaruje miłośników słonecznej aury - taką synoptycy prognozują dla całego kraju. Temperatura wyniesie maksymalnie od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

  Środa

  Środa przyniesie niewielką zmianę pogody - na niebie pojawi się trochę chmur, z czego najwięcej na południowym wschodzie. Tam też mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu.

 • Wiosna przebrana za lato
  Wszystko to na daną chwilę pięknie wygląda, Prognozowana sucha,słoneczna, wyżowa pogoda na pewno zadowoli wszystkich.Trzeba jednak pamiętać,żę dłuższa posucha w maju,to negatywne skutki dla przyrody.Jest zagadką, czy za tą wiosnę,która przebrała się za lato 'zapłacimy' mokrym,zmiennym i chłodnym kalendarzowym latem.
  ~Lech /2018-05-04 19:44

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie nap...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby nad zachodnie rejony Polski nasunie się zatoka niżowa z f...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...