Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 15°C 14°C -2°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: chłodniejsze powitanie tygodnia. Możliwe burze

  14-05-2018 06:33 Miejscami popada
  Prognozowane opady na czwartek (Ventusky.com) Ventusky.com

  W poniedziałek temperatura będzie niższa niż w ostatnich dniach - miejscami nie przekroczy 17 stopni Celsjusza. W części kraju pojawią się burze.

  W ciągu dnia zachmurzenie będzie zmienne i można spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Na Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Ziemi Świętokrzyskiej pojawią się burze, z towarzyszącym opadem do 10-20 litrów na metr kwadratowy oraz wiatrem w porywach do 60-80 kilometrów na godzinę. Pogodne okażą się jedynie Pomorze Zachodnie i Ziemia Lubuska. Termometry wskażą maksymalnie od 17 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 24 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, wschodni. Ciśnienie waha się, w południe na warszawskich barometrach zobaczymy 1004 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność względną powietrza w ciągu dnia odnotujemy w województwach wschodnich, gdzie przekroczy 70 procent. W całym kraju odczujemy chłód, a pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Rano pogodnie, później popada przelotny deszcz. Temperatura dojdzie do 20 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu. Ciśnienie waha się, w Gdańsku, w południe odnotujemy 1019 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie okaże się zmienne, popada też przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie do 19 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 983 hPa.

  POZNAŃ

  Rano pogodnie, potem wzrost zachmurzenia oraz przelotne opady deszczu. Temperatura dojdzie do 21 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1006 hPa.

  WARSZAWA

  Rano pogodnie, potem szybki wzrost zachmurzenia, przelotne opady deszczu i burza. W trakcie burzy spadnie do 20 l/mkw., a wiatr osiągnie prędkość w porywach do 80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie 20 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, chwilami silniejszy, wschodni. Ciśnienie waha się, w południe dojdzie do 1004 hPa.

  WROCŁAW

  Rano będzie pogodnie, potem wzrost zachmurzenia i przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 999 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...