Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: czasem słońce,
  czasem deszcz. Lokalnie burze

  15-05-2018 06:29 Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne
  Prognozowane opady na czwartek (Ventusky.com) Ventusky.com

  Po południu w całym kraju można spodziewać się przelotnych opadów deszczu i lokalnych burz. Temperatura maksymalna będzie oscylować wokół 20 stopni Celsjusza.

  W ciągu dnia wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Podczas nich może spaść do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 19 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, przez 21-22 st. C w centrum i na zachodzie, do 23 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie umiarkowany, wschodni. W porywach burzowych jego prędkość dojdzie do 90 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność względną powietrza w ciągu dnia odnotujemy w południowo-wschodniej Polsce, przekroczy tam 70 procent. Im dalej na zachód, tym powietrze będzie suchsze. W całym kraju odczujemy chłód i wilgoć. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Po południu wystąpi przelotny deszcz lub burza. Temperatura dojdzie do 22 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany, wschodni. W porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 999 hPa.

  POZNAŃ

  Po południu popada przelotny deszcz, może zagrzmieć. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 st. C. Wschodni wiatr będzie umiarkowany, ale w porywach burzowych powieje do 90 km/h. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1001 hPa.

  GDAŃSK

  Po południu wystąpi przelotny deszcz lub burza. Temperatura nie przekroczy 20 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, wschodni. W porywach burzowych jego prędkość dojdzie do 90 km/h. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 1014 hPa.

  WROCŁAW

   

  Po południu popada przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy najwyżej 21 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, wschodni. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 995 hPa.

  KRAKÓW

  Po południu popada przelotny deszcz, może zagrzmieć. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą 19 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, wschodni. W porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 983 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wiosenna pogoda będzie trwać prawie przez cały tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...