Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 4°C -1°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  ulewny deszcz, silny wiatr i burze

  16-05-2018 06:32 Biomet będzie przeważnie niekorzystny
  Prognozowane opady na czwartek (Ventusky.com) Ventusky.com

  W środę będą nam towarzyszyć intensywne opady deszczu, silny wiatr, a nawet burze z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 stopnie Celsjusza.

  Środa zapowiada się burzowo. Prognozowane jest umiarkowane i duże zachmurzenie, okresami opady deszczu i burze z gradem. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie i w Małopolsce opady będą intensywne do 40 litrów na metr kwadratowy, na pozostałym obszarze do 10-20 l/mkw. Tylko na Pomorzu Zachodnim nie spodziewamy się deszczu.

  Termometry pokażą maksymalnie od 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, przez 21 stopni Celsjusza w centrum kraju do 22 st. C na zachodzie. Będzie wiał wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 90 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność względną powietrza w ciągu dnia odnotujemy na południowym wschodzie - przekroczy tam 90 procent. Chłód odczujemy w Polsce południowo-wschodniej, a w pozostałych regionach komfort termiczny. Aura wpłynie na nasze samopoczucie niekorzystnie. Jedynym wyjątkiem okaże się rejon wybrzeża, gdzie biomet będzie neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie okaże się umiarkowane, wzrastające do dużego z dość intensywnymi opadami deszczu do 20-30 l/mkw. Możliwa jest burza. Temperatura maksymalna wyniesie 21 stopni Celsjusza. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie w Warszawie wyniesie około południa 995 hPa, spada.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie będzie umiarkowane, wzrastające do dużego. Okresami pojawią się opady deszczu do 10-20 l/mkw., możliwa jest burza. Na termometrach maksymalnie zobaczymy 19 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie około południa 1011 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego, okresami pojawią się opady deszczu do 10-20 l/mkw., możliwa jest burza. Temperatura maksymalna wyniesie 22 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie około południa 995 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego, a okresami opady deszczu do 10-30 l/mkw., możliwa jest też burza. Maksymalnie na termometrach zobaczymy 20 st. C. Wiatr powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie około południa 994 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie będzie duże. Okresami prognozowane są opady deszczu do 20-40 l/mkw. Na termometrach maksymalnie odnotujemy 17 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 980 hPa, spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...