Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 10°C 16°C 8°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • "To było przerażające uczucie,
  jakby nadszedł koniec świata"

  28-05-2018 07:00 Cyklon Mekunu zabija w Omanie
  Trasa cyklonu Mekunu (ventusky.com) | wideo bez dźwięku Ventusky.com

  Cyklon Mekunu spowodował ogromne zniszczenia na wybrzeżu Omanu i Jemenu. Zalane zostały ulice, budynki, samochody. Z miejscowości Salala ewakuowano ponad 10 tysięcy osób.

  Co najmniej sześć osób nie żyje, a 30 jest zaginionych po tym, jak cyklon Mekunu uderzył w wybrzeże Omanu i Jemenu w czwartek późnym wieczorem czasu polskiego. Siłą odpowiadał huraganowi trzeciego stopnia w skali Saffira-Simpsona.

  - To było przerażające uczucie, jakby nadszedł koniec świata - powiedział agencji prasowej Associated Press Mohammed Omer Baomer, mieszkaniec Omanu - Nie można było nawet wyjść na zewnątrz. Próbujesz oglądać to z okna, ale nie możesz - opowiadał o swoim zetknięciu z żywiołem.

  Salala mocno poszkodowana

  Duże straty odnotowano w Salali, trzecim co do wielkości mieście Omanu, położonym na południowym zachodzie kraju. Tam suma opadów wyniosła 278 litrów na metr kwadratowy. Dziesiątki ludzi ratowano z pojazdów uwięzionych w wodach powodziowych, a także z zalanych domów. Z Salali ewakuowano łącznie około 10 tysięcy osób. W piątek zamknięto tam międzynarodowe lotnisko i port. Żywioł doprowadził też do przerw w dostawie energii.

  Mieszkańcy Sokotry ewakuowani

  W czwartek ogłoszono stan wyjątkowy na Sokotrze, wyspie położonej na Oceanie Indyjskim, po tym, jak woda zalała tam wiele miejscowości. Rzecznik rządu poinformował, że wywróciło się siedem łodzi, a trzy samochody zabrała powódź. Lokalne władze ewakuowały z Sokotry ponad 200 rodzin.Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...