Informacje
 • Czerwiec zacznie się gorąco i gwałtownie. Możliwe silne burze

  31-05-2018 17:07 Prognoza pogody na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne TVN24

  W najbliższych dniach upały nadal nie będą nas oszczędzać. Temperatura codziennie może przekraczać 30 stopni Celsjusza, dochodząc nawet do 32 stopni. Wystąpią również burze, które miejscami mogą być bardzo intensywne.

  W piątek na Podlasiu, Warmii, Mazurach, Mazowszu, Lubelszczyźnie i Ziemi Świętokrzyskiej zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze wystąpią burze, miejscami bardzo intensywne. Spadnie w nich do 30 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr powieje z prędkością do 90 kilometrów na godzinę. Lokalnie możliwy grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 33 st. C na Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu.

  Sobota z intensywnymi burzami

  Weekend rozpocznie się słonecznie jedynie na Podlasiu. Dla pozostałych regionów prognozuje się miejscami bardzo intensywne burze, z towarzyszącymi im opadami deszczu do 30 l/mkw., porywami wiatru do 90 km/h oraz gradem. Termometry wskażą maksymalnie od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-wschodni.

  Zagrzmi na zachodzie

  W niedzielę burze, z opadem do 20 l/mkw. i wiatrem do 80 km/h, wystąpią w województwach zachodnich. Lokalnie może spaść grad. W pozostałych regionach na niebie zagości słońce. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 27 st. C na Dolnym Śląsku do 30 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze zmiennych kierunków.

  Poniedziałek z przelotnym deszczem

  Nowy tydzień rozpocznie się słonecznie na zachodzie i w centrum kraju. Poza tym popada przelotny deszcz, może też zagrzmieć. Podczas burz suma opadów ma dojść do 20 l/mkw., a porywy wiatru do 80 km/h. Może też spaść grad. Temperatura wyniesie maksymalnie od 27 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 31 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

  Wtorkowe "ochłodzenie"

  We wtorek w większości Polski będzie słonecznie. Na Podkarpaciu wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze. Spadnie w nich do 20 km/h, a wiatr powieje w porywach do 80 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północy.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...