Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 5°C 18°C 1°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Gorący i burzowy koniec tygodnia.
  Będą miejsca, gdzie zaświeci słońce

  01-06-2018 16:30 Prognoza TVN Meteo na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne TVN24

  W weekend czeka nas kontynuacja burzowej aury z wysoką temperaturą. Nie wszędzie jednak spadnie deszcz, niektóre regiony wolne będą od gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Jednak dopiero w przyszłym tygodniu odetchniemy od burz i uciążliwego gorąca.

  W sobotę synoptycy przewidują przelotne opady deszczu i burze. Miejscami spadnie też grad. Termometry pokażą maksymalnie od 26 stopni Celsjusza na Pomorzu i Suwalszczyźnie do 30 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, w porywach burzowych może osiągać prędkość do 90 kilometrów na godzinę. Będzie południowo-wschodni od zachodu skręcający na północny.

  Niedzielna kontynuacja burz

  Na zachodzie i południu możliwe są przelotne opady deszczu i burze, lokalnie mogą wystąpić opady gradu. W innych regionach zapowiada się słoneczny dzień. Termometry wskażą maksymalnie od 26 st. C na Pomorzu do 30 st. C na Suwalszczyźnie. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, w porywach burzowych powieje z prędkością do 90 km/h.

  Poniedziałek pogodny na zachodzie

  Na zachodzie powinno być pogodnie. Poza tym prognozowane są przelotne opady deszczu i burze, miejscami może spaść grad. Termometry pokażą maksymalnie od 26 st. C na Pomorzu do 29 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu, w porywach burzowych może osiągać prędkość do 90 km/h.

  Nie wszędzie pogodnie

  Na zachodzie ma być pogodnie. Na pozostałym obszarze wystąpią przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu niewykluczone są burze. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie od 22 st. C. Najcieplejszym regionem będzie Podkarpacie, tam temperatura dojdzie do 27 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny, północny wiatr. W porywach burzowych będzie osiągał do 70 km/h.

  Wreszcie odpoczniemy od burz

  W całym kraju zapowiada się słoneczna środa. Termometry pokażą maksymalnie w dzień od 20 st. C na wschodzie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z kierunków zmiennych.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...