Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: aż 33 stopnie i gwałtowne burze

  01-06-2018 06:36 Biomet będzie niekorzystny

  Będzie burzowo

  Kontakt 24/vitoos

  To będzie bardzo gorący dzień. Temperatury poniżej 30 stopni Celsjusza można się spodziewać jedynie na krańcach wschodnich. Pojawią się burze, które miejscami mogą być gwałtowne.

  W ciągu dnia na Podlasiu, Warmii, Mazurach, Mazowszu, Lubelszczyźnie i Ziemi Świętokrzyskiej zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze wystąpią burze, które miejscami mogą być gwałtowne. Będą im towarzyszyć opady deszczu do 30 l/mkw. oraz porywy wiatru do 90 kilometrów na godzinę. Miejscami może spaść grad. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 33 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność względną w ciągu dnia - przekraczającą 60 procent - odnotujemy na zachodzie kraju. W regionach wschodnich wskaźnik ten nie przekroczy 50 proc. W całym kraju odczujemy upał. Pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  DZIEŃ: rano będzie słonecznie, potem wystąpią burze z opadem do 30 l/mkw. i porywami wiatru do 90 km/h. Może spaść grad. Temperatura wzrośnie do 30 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu. Ciśnienie spada. W Gdańsku w południe odnotujemy 1018 hPa.

  KRAKÓW

  DZIEŃ: wystąpią intensywne burze, z towarzyszącymi im opadami deszczu do 30 l/mkw. i porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad. Temperatura dojdzie do 31 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 987 hPa.

  POZNAŃ

  DZIEŃ: prognozowane są burze z opadem do 30 l/mkw. i porywami wiatru do 90 km/h. Może spaść grad. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 31 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1004 hPa.

  WARSZAWA

  DZIEŃ: przeważnie słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 30 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1005 hPa.

  WROCŁAW

  DZIEŃ: wystąpią intensywne burze z opadem do 30 l/mkw. i porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad. Termometry wskażą w najcieplejszym momencie 32 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 1000 hPa.

 • Tragedia, znowu się zaczyna
  Dopiero czerwiec a tu już 32-33...
  ~Nick /2018-05-31 18:38

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...