Informacje
 • Zaatakował pyskiem, później ogonem.
  Aligator znokautował mężczyznę

  07-06-2018 14:41 Nie chciał trafić do samochodu
  Aligator na ulicach Florydy Roger Light Jr

  Niemal 2,5-metrowy aligator spacerował ulicami osiedla na Florydzie. Kiedy funkcjonariusze chcieli go wywieźć z dala od terenów mieszkalnych, okazało się, że nie będzie to takie proste. Zwierzę zaciekle się broniło.

  Aligator wędrował ulicami osiedla Hammocks w mieście Ocoee. Zachowywał się w zastanawiający sposób.

  - Przeszedł 20 kroków, po czym usiadł. Przeszedł kolejne 20 kroków i usiadł. Aż dziwnie było go obserwować - relacjonował jeden z mieszkańców osiedla. - Był pokaźnych rozmiarów i całkiem gruby - mówił kolejny. Zwierzę miało prawie dwa i pół metra długości.

  Jeden z mieszkańców niemal wpuścił go niechcący do domu, kiedy otwierał frontowe drzwi. Jednak przechodzący obok inny mężczyzna, Walter Day, ostrzegł go przed niebezpieczeństwem.

  Uderzył z pyska, potem trzasnął ogonem

  Na miejsce wezwano przedstawicieli Urzędu ds. Ochrony Ryb i  Dzikiej Przyrody. Gdy wydawało się, że cała akcja jest zakończona - zwierzę miało związany pysk i umieszczono je w samochodzie - gad nagle postanowił podjąć próbę odzyskania wolności.

  - Aligator odwrócił się i pyskiem uderzył w głowę jednego z mężczyzn, powalając go na ziemię. Potem zwierzę machnęło ogonem, trafiając w ramię policjanta - relacjonował Walter Day.

  Na szczęście uderzony w głowę szybko doszedł do siebie. Druga próba załadowania zwierzęcia do samochodu zakończyła się sukcesem. Krewki aligator, wraz z dwoma innymi przedstawicielami swojego gatunku, został wypuszczony do jeziora.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...