Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 9°C 12°C 3°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • "Zimna Zośka trochę się spóźniła".
  Miejscami pojawiły się przymrozki

  07-06-2018 11:13 Przy gruncie panowała ujemna temperatura

  Gdzieniegdzie pojawił się szron

  Kontakt 24/Wojtek

  Czwartkowy poranek był tak zimny, że niektórzy musieli nawet wyciągnąć z szafy rękawiczki. Termometry pokazywały miejscami przy gruncie jeden stopień poniżej zera. Pojawił się też szron, który uchwycił Reporter 24.

  Dzisiaj po raz kolejny o poranku termometry wskazały bardzo niskie wartości. W środę przymrozki wystąpiły na północy kraju, co zostało ukazane przez Was na zdjęciach przesłanych na Kontakt 24. W czwartek z kolei ujemne wartości przy gruncie zostały odnotowane we wschodniej Polsce. Jeden stopień poniżej zera był o poranku w Białymstoku i Zamościu, a zero stopni Celsjusza widniało na termometrach w Ostrołęce, Kozienicach, Terespolu oraz Włodawie.

  Sprawcą jest wyż

  Do takiego ochłodzenia przyczynił się wyż, który znalazł się nad północno-wschodnią Polską. Sprowadził on w środę nad teren naszego kraju suche arktyczne powietrze, które pozwoliło nam odetchnąć od upałów. Jednak w połączeniu z niską wilgotnością i bezchmurnym niebem całe ciepło, które otrzymaliśmy w dzień, uciekło w nocy do atmosfery.

  Jak zapowiada synoptyk Artur Chrzanowski, to prawdopodobnie ostatni aż tak zimny poranek w najbliższym czasie, ponieważ powoli wkraczamy w fazę powrotu napływu zwrotnikowej masy powietrza. A to oznacza powrót nie tylko upałów, ale i burz.

  Wasze relacje

  W czwartkowy poranek można było obserwować efekty przymrozków. Choć w atmosferze znajduje się mało wilgoci, to gdzieniegdzie utworzył się szron. W Suchedniowie w województwie świętokrzyskim osadził się na samochodzie i dachu budynku. Utrwalił go na zdjęciu Reporter 24 Wojtek. Termometr wskazywał wtedy 2,3 st. C. "Zimna Zośka trochę się spóźniła" - skomentował Reporter 24.

  Masz ciekawe zdjęcia? Podziel się nimi! Wyślij je na Kontakt 24.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...