Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 3°C 0°C Deszcz przechodzący w śnieg
zwiń
Informacje
 • Najbliższy tydzień sprawi,
  że zatęsknimy za spokojną aurą

  13-06-2018 16:16 Utrudnienia pogodowe w najbliższych dniach
  Burze mogą być gwałtowne TVN24

  W najbliższych dniach pogoda będzie się zmieniała dynamicznie. W wielu miejscach kraju wystąpią przelotne opady deszczu, a także burze z gradem.

  W czwartek na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie, w Małopolsce i na Śląsku Górnym oraz Opolskim okresami wystąpią opady deszczu rzędu 5-20 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni. W górach może zagrzmieć. Popada również na wschodzie Polski - do 3 l/mkw. Wiatr powieje z kierunków południowych, słabo i umiarkowanie. W burzach stanie się silny i osiągnie prędkość w porywach do 90 kilometrów na godzinę.

  Deszczowy i burzowy weekend

  W piątek na wschodzie, południu i w centrum kraju wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze z gradem. Wyładowaniom będą towarzyszyć opady deszczu do 10-30 l/mkw. i porywy wiatru do 90 km/h. Wiatr z kierunków południowych okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

  Również na weekend prognozowana jest dość dynamiczna pogoda. W większości kraju wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze z gradem, podczas których może spaść do 10-40 l/mkw. wody. Prędkość porywów burzowych dojdzie do 90 km/h.

  W sobotę opady ominą tylko regiony północno-zachodnie, a w niedzielę - północno-wschodnie.

  Początek tygodnia

  W poniedziałek w prawie całej Polsce wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze z gradem. Podczas nich może spaść do 10-40 l/mkw. deszczu. Południowo-wschodni, skręcający na północno-zachodni wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Podczas burz powieje z prędkością do 90 km/h.

  We wtorek przelotnie popada na zachodzie i południu kraju, może tam też zagrzmieć. Podczas burz prognozuje się grad i opady w wysokości 10-20 l/mkw. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W burzach jego prędkość w porywach dojdzie do 90 km/h.

  Podobną aurę przewiduje się również na środę. Przelotne opady deszczu oraz burze z gradem wystąpią na południowym wschodzie. Podczas burz spadnie do 10-20 l/mkw. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny. W burzach powieje do 80 km/h.

 • Pogodynek
  Ja na pewno nie zatęsknię za spokojną aurą podobnie jak kilka milionów rolników w Polsce. Niech pada 100 mm deszczu niech wszystko rośnie, niech będzie woda w kranie a nie powietrze...
  ~Pogodynek /2018-06-14 14:43
 • głupoty
  do niedzieli deszcz ograniczy sie jedynie do poludnia.
  będzie parno, żar i spiekota okolo 29-30 C w sobote i niedziele na mazowszu i mazurach. slonecznie i bez żadnego deszczu .
  ~filemon23 /2018-06-14 11:01

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie na skraju niżu Zehra znad Zatoki Ryskie...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...