Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 5°C 5°C -4°C Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu
zwiń
Informacje
 • Potężna burza nad Sofią. Setki interwencji,
  zalane metro, ulice i budynki

  19-06-2018 08:15 W godzinę spadło 50 litrów wody

  Intensywne opady deszczu i porywisty wiatr towarzyszące burzy, która przeszła nad Sofią, spowodowały liczne utrudnienia w transporcie i podtopienia. Nie kursowało metro, wiele osób zostało odciętych od prądu.

  Wystarczyła godzina, aby burza, która przeszła nad stolicą Bułgarii - Sofią, spowodowała liczne podtopienia i utrudnienia w ruchu. Jak podaje portal btvoninite.org, powołując się na burmistrz miasta Yordankę Fandarkową, w ciągu godziny spadło około 50 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni.

  Liczne podtopienia, zalane metro

  Ulewa rozpoczęła się krótko przed godziną 18 w poniedziałek. Do godziny 22 służby otrzymały ponad 900 zgłoszeń, z czego 172 między 18.20 a 19.45. W rejonach Krasno Selo i Mlodost, na obszarze aglomeracji Sofii, prądu nie miało 2000 osób.

  Powstałe powodzie błyskawiczne przyczyniły się do licznych podtopień ulic, piwnic, parterów firm, restauracji i budynków mieszkalnych. Najbardziej ucierpiało metro, kilka stacji zostało zalanych. Schodami w przejściu podziemnym płynęła kaskada wody. Wiele osób chodziło boso.

  Kursowanie metra zostało zawieszone. Znaczne utrudnienia powstały również w transporcie naziemnym. Torowiska tramwajów były zalane, autobusy kierowano na trasy objazdowe.

  Drzewo zablokowało wejście do przedszkola

  Burzom towarzyszył również silny wiatr, łamiący gałęzie i powalający całe drzewa. Jedno spadło tuż przy budynku przedszkola, blokując drzwi wejściowe.

  Fandarkowa zapewniła, że służby będą pracować przez przerwy tak długo, aż nie zostaną usunięte wszystkie awarie i utrudnienia.


   


   


   

   
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...