Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 8°C 13°C 7°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Przerwana tama, podtopienia i zniszczone drogi
  w rejonie Wielkich Jezior

  19-06-2018 10:43 Spadło nawet 300 litrów deszczu na metr kwadratowy

  W miniony weekend na północy Stanów Zjednoczonych spadło nawet 300 litrów deszczu na metr kwadratowy, co doprowadziło do lokalnych podtopień. Efekt tak dużych opadów odczuli w szczególności mieszkańcy stanu Wisconsin i Michigan, gdzie woda przerwała tamę i uszkodziła drogi.

  W ciągu dwóch dni w rejonie Wielkich Jezior, w szczególności w Wisconsin i Michigan, spadło od 150 do 300 litrów wody na metr kwadratowy, doprowadzając do licznych zniszczeń. Najwięcej uszkodzeń odnotowano w niedzielę rano czasu lokalnego.

  - To było najgorsze, co kiedykolwiek widziałam - powiedziała Mary Wade, mieszkanka Wisconsin.

  Przerwana tama

  W poniedziałek gubernator stanu Michigan Rick Snyder ogłosił stan klęski w hrabstwach Houghton i Menominee w związku ze zniszczeniami. W samym Houghton w nocy z soboty na niedzielę w ciągu dziewięciu godzin odnotowano miejscami opad w wysokości 150 litrów wody na metr kwadratowy.

  W wyniku nagromadzenia tak dużej ilości wody przerwana została tama Radigan Flowage, znajdująca się na rzece Tamarack w zachodniej części miejscowości Dairyland (Wisconsin). Doprowadziło to do podtopień na granicy stanów Wisconsin i Minnesota.


  Zniszczone drogi

  Wydane zostały ostrzeżenia przed podtopieniami oraz zamknięto część dróg, które uległy zniszczeniu. W szczególności ucierpiały tereny obejmujące hrabstwa Douglas, Ashland, Bayfield, Price, Iron oraz Sawyer.

  Mieszkańcom terenów zagrożonych, szczególnie wzdłuż strumieni i potoków, służby zalecają przeniesienie się na wyższe tereny i podjęcie środków ostrożności w celu ochrony siebie i swojej własności. Zwracają także uwagę, że przejeżdżanie przez zalane drogi może być niebezpieczne.


Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Majorką i Niemc...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...