Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 5°C 5°C -4°C Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu
zwiń
Informacje
 • Coraz cieplej, ale miejscami burzowo.
  W weekend zwrot w pogodzie

  26-06-2018 16:40 Prognoza pogody na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne TVN24

  W najbliższych dniach pogoda będzie zmienna. Do piątku spodziewamy się gorącej aury z deszczem i burzami. W weekend nastąpi zmiana: w całym kraju pokaże się słońce, ale spadnie temperatura.

  W środę na przeważającym obszarze Polski wystąpią słabe opady deszczu oraz burze. Wyładowaniom mają towarzyszyć opady deszczu do 10 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni i porywy wiatru o prędkości do 70 kilometrów na godzinę. Pogodnie będzie tylko na krańcach zachodnich kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku do 26 st. C na Suwalszczyźnie. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje ze wschodu. Okresami osiągnie prędkość do 60 km/h.

  W dużej mierze deszczowo

  W czwartek niebo okaże się pogodne nad północą Polski. Na południu będzie pochmurno, popada też deszcz - do 10 l/mkw. Na Lubelszczyźnie nie wyklucza się lokalnych burz z opadem do 10 l/mkw. oraz wiatrem do 70 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 23 st. C w Małopolsce do 28 st. C na Suwalszczyźnie. Umiarkowany i dość silny (do 60 km/h) wiatr powieje ze wschodu.

  Miejscami upalnie

  W piątek na Podkarpaciu i w Małopolsce wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze. Wyładowaniom mają towarzyszyć opady deszczu do 15 l/mkw. i porywy wiatru do 70 km/h. Niebo nad pozostałymi regionami okaże się pogodne. Termometry wskażą maksymalnie od 27 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny.

  Weekendowe ochłodzenie

  Sobota okaże się na ogół słoneczna w całej Polsce. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północy.

  W niedzielę również będzie słonecznie, jednak chłodniej niż w sobotę. Na termometrach zobaczymy najwięcej od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr ze zmiennych kierunków okaże się słaby i umiarkowany.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...