Informacje
 • Mecz z Japonią w upale.
  Możliwe nawet 40 stopni Celsjusza

  27-06-2018 07:12 Będzie gorąco
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Ventusky.com

  Władze Wołgogradu ostrzegają kibiców i piłkarzy z Polski oraz Japonii przed czterdziestostopniowym upałem, jaki ma panować w mieście podczas czwartkowego meczu. Tego dnia nasza drużyna zagra ostatni raz w finale piłkarskich mistrzostw świata.

  Według prognozy w dniu meczu w mieście nad dolną Wołgą termometry pokażą nawet 40 stopni Celsjusza.

  Gorący region na Wołgą

  Rekordową temperaturę zanotowano w Wołgogradzie w sierpniu 2010 roku. Było to 41,1 stopnia Celsjusza.

  - To typowe temperatury dla naszego regionu i miejscowi ludzie wiedzą, jak sobie z tym radzić, ale goście mogą mieć problemy. Zalecamy nakrycia na głowę i lekki, przewiewny ubiór. Trzeba pić dużo wody i niezbyt dużo alkoholu - powiedział Roman Morozow, naczelny lekarz pomocy ambulatoryjnej w Wołgogradzie.

  Nie tylko upał, ale i komary

  Władze przygotowały dla kibiców darmową wodę i papierowe czapeczki. Nakrycie głowy będzie też ochroną przed inną niedogodnością dającą się we znaki mieszkańcom Wołgogradu i przyjezdnym - plagą komarów.

  24-letni Richard Lucinski, który przyjechał kibicować Polakom z Australii, nie przejmuje się wysokimi temperaturami. - Takie temperatury to dla mnie standard. Nie powstrzymają mnie od obejrzenia meczu z trybun i wypicia jednego piwa - powiedział Lucinski.

  Pożegnanie z mundialem

  Czwartkowe spotkanie będzie dla podopiecznych trenera Adama Nawałki ostatnim meczem w turnieju. Japończykom do awansu wystarczy remis, a nawet porażka nie przekreśli ich szans na awans do 1/8 finału. Wszystko będzie zależeć od wyniku rozgrywanego jednocześnie meczu Kolumbii z Senegalem.

  Aby mieć pewność i nie oglądać się na sytuację na boisku w Samarze, Azjaci muszą co najmniej zremisować. Do zajęcia pierwszego miejsca w grupie potrzebne będzie jednak najprawdopodobniej zwycięstwo. "Niebiescy Samuraje" niespodziewanie pokonali w pierwszej kolejce Kolumbię 2:1, a później zremisowali z Senegalem 2:2. Polacy ulegli Senegalowi (1:2) i Kolumbii (0:3).

  Terminarz, wieści z piłkarskiego świata i wszystko, co kibic wiedzieć powinien znajdziecie w serwisie MUNDIAL 2018.

 • Skoncz
  Skończ już biadolić. Kibic sukcesu
  ~Lechu /2018-06-27 23:57
 • TRAGEDIA
  No jak grać , upał , komary i szybko biegający Japończycy, to jest nie do opanowani, żel sie topi, człowiek sie poci skandal, no będzie 4 K - KOLEJNA KOMPROMITACJA KATASTROFA, KONIEC
  ~POLAK /2018-06-27 10:32

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...