Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: gorąco,
  a nawet upalnie

  05-07-2018 06:24 Biomet będzie zróżnicowany

  Dzień będzie upalny

  Shutterstock

  W czwartek niemal w całym kraju będziemy cieszyć się dość pogodną aurą. Jedynie w regionach południowych na niebie pojawi się więcej chmur. Dzień okaże się miejscami upalny - na termometrach zobaczymy nawet 31 stopni Celsjusza.

  Zachmurzenie będzie kłębiaste małe i umiarkowane, jedynie w regionach południowych na niebie może pojawić się trochę więcej chmur. W górach i obszarach podgórskich po południu i wieczorem może spaść od 10 do 20 litrów na metr kwadratowy deszczu. Synoptycy nie wykluczają tam burz z gradem. Na termometrach zobaczymy od 23 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i 25 st. C na Suwalszczyźnie, przez 30 st. C w centrum kraju, nawet do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni i północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, ale okresami może być dość silny. W burzach porywy mogą osiągać do 90 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Najmniejszą wilgotność powietrza odnotują mieszkańcy regionów centralnych - do 50 procent. Wartość ta będzie rosnąć w kierunku północy i południa, do 70 procent. Mieszkańcy Pomorza, Pomorza Zachodniego, Warmii i Mazur oraz Podlasia odczują ciepło. W pozostałych regionach będzie gorąco. Warunki biometeorologiczne okażą się zróżnicowane. Południowa połowa kraju poczuje niekorzystny wpływ aury na samopoczucie. Na pozostałym obszarze warunki biometeorologiczne będą neutralne.

  Pogoda dla wybranych miast Polski

  WARSZAWA

   

  Bezchmurnie. Temperatura dojdzie do 28 st. C. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. Ciśnienie spada, w Warszawie około południa barometry wskażą do 996 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Słonecznie. Termometry pokażą do 26 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Okresami może przybierać na sile. Ciśnienie spada, około południa barometry wskażą do 1008 hPa.

  POZNAŃ

  Na niebie dużo słońca. Będzie upalnie, termometry pokażą nawet do 30 st. C. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany, a okresami dość silny wiatr. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 998 hPa.

  WROCŁAW

   

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, a wieczorem duże. Żar będzie lał się z nieba, termometry pokażą nawet do 31 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie spada, około południa we Wrocławiu wyniesie do 996 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Po południu i wieczorem synoptycy nie wykluczają przelotnych opadów deszczu, a nawet burz. W Krakowie również upał da się we znaki, termometry wskażą do 30 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Będzie przybierał na sile, szczególnie podczas burz. Ciśnienie spada, około południa barometry wskażą do 984 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...