Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 15°C 14°C -2°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Ostrzeżenia drugiego stopnia
  przed gwałtowną pogodą

  06-07-2018 15:39 Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia

  Wydano ostrzeżenia przed burzami z gradem

  Hans/ Pixabay (CC0)

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega południowe regiony Polski przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi. W części regionów obowiązują alerty drugiego stopnia przed burzami z gradem.

   

  Nad południowymi regionami Polski przechodzą burze, którym towarzyszy grad, deszcz i porywisty wiatr.

  Śledź aktualną sytuację pogodową.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia przez burzami z gradem dla niektórych powiatów trzech województw. Będą obowiązywać do godziny 20.

  Ostrzeżenia przez burzami z gradem

  WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

  Alert ma dotyczyć powiatów: cieszyńskiego, bielskiego, Bielska-Białej i żywieckiego. Wyładowaniom będą towarzyszyć opady deszczu do 25 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni i wiatr o porywach dochodzących do 65 kilometrów na godzinę. Miejscami możliwy grad.

  WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

  Wydano ostrzeżenia drugiego stopnia dla powiatów: nowotarski, tatrzański, nowosądecki, Nowy Sącz. Podczas burz spadnie od 25 do 40 litrów na metr kwadratowy, lokalnie do 50 l/mkw. Prognozowane są też porywy wiatru osiągające prędkość do 70 kilometrów na godzinę. Miejscami grad.

  Alerty pierwszego stopnia ogłoszono w powiatach: wadowicki, suski, myślenicki, limanowski, gorlicki. Podczas burz spadnie do 25 l/mkw. deszczu, a wiatr powieje w porywach do 65 km/h. Lokalnie możliwy grad.

  WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

  Ostrzeżenia będą obowiązywać w prawie całym województwie - w powiatach południowych, centralnych i wschodnich. Wyładowaniom mają towarzyszyć opady deszczu rzędu 25 l/mkw. wody. Powieje tez wiatr, w porywach do 65 km/h.

   

  Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  "Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej."

  Co oznacza ostrzeżenie drugiego stopnia?

  "Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych."


Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...