Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 8°C 14°C 7°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: słoneczny dzień mogą zakłócić burze

  06-07-2018 06:36 Biomet będzie zróżnicowany

  Będzie burzowo

  Shutterstock

  Piątek będzie na ogół słoneczny, miejscami też upalny. Na południu kraju można się spodziewać przelotnych opadów deszczu. Synoptycy przewidują również burze.

  W województwach południowych oraz częściowo na Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelskiej popada przelotny deszcz. Mogą pojawić się też burze, podczas których suma opadów wyniesie do 5-15 litrów na metr kwadratowy. Wiatr w porywach burzowych może osiągać prędkość ponad 70 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach będzie słonecznie. Na termometrach zobaczymy od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 31 stopni w Małopolsce. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, okresami silniejszy, z północnego zachodu.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność odnotujemy na południu kraju, przekroczy 80 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku północnym. Na północy odczujemy komfort termiczny, w pasie środkowym ciepło, a na południu kraju upał. Biomet okaże się neutralny, na południu Polski niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

   

  Na ogół słonecznie. Na termometrach zobaczymy do 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe odnotujemy 1011 hPa.

  KRAKÓW

  Prognozuje się przelotny deszcz i burze. Podczas wyładowań opady wyniosą do 15 l/mkw., a wiatr w porywach powieje ponad 70 km/h. Termometry pokażą maksymalnie 31 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie waha się, w południe odnotujemy 981 hPa.

  POZNAŃ

   

  Na ogół  będzie słonecznie. Termometry wskażą w najcieplejszej chwili 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 1003 hPa.

  WARSZAWA

  Na ogół słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z północnego zachodu, okresami będzie silniejszy. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 998 hPa.

  WROCŁAW

  Przelotny deszcz i burze, podczas których suma opadu wyniesie do 15 l/mkw. Towarzyszący wyładowaniom wiatr osiągnie prędkość ponad 70 km/h. Na termometrach zobaczymy do 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 999 hPa.

 • Romek
  Fajnie Grali jest OK
  ~Romek /2018-07-06 09:26
 • Romek
  Jesteś Piękna
  ~Romek /2018-07-06 08:44

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...