Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 10°C -1°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Kolejne dni z burzami i deszczem.
  Ciepłe, ale nie upalne

  13-07-2018 17:16 Prognoza pogody na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne TVN24

  Weekend i pierwsze dni następnego tygodnia upłyną pod znakiem przelotnego deszczu i burz. Będzie ciepło, ale nie upalnie - temperatura nie powinna spadać poniżej 20 stopni Celsjusza.

  Sobota będzie pogodna tylko w województwach zachodnich. W pozostałych regionach wystąpią przelotne opady deszczu i burze, podczas których spadnie do 15 litrów wody na metr kwadratowy i powieje do 80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni, na ogół słaby i umiarkowany wiatr okresami może być silniejszy. Ciśnienie waha się, w południe warszawskie barometry wskażą 999 hPa.

  Przeważnie z deszczem i burzami

  Również w niedzielę niebo na zachodzie kraju będzie pogodne. Poza tym popada przelotny deszcz oraz zagrzmi. Burzom mają towarzyszyć opady do 20 l/mkw. oraz porywy wiatru do 80 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 20 st. C na Lubelszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr okresami będzie silniejszy, północno-zachodni.

  Wciąż pogodnie na zachodzie

  Nowy tydzień rozpocznie się pogodnie w regionach zachodnich. Poza tym wystąpią przelotne opady deszczu i burze, w trakcie których spadnie do 20 l/mkw. wody, a prędkość porywów wiatru dojdzie do 80 km/h. Termometry wskażą maksymalnie od 22 st. C na Podkarpaciu do 25 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu.

  Deszczowo i burzowo

  We wtorek przelotne opady deszczu oraz burze pojawią się na terenie całej Polski. Spadnie do 10-20 l/mkw. deszczu, a wiatr rozpędzi się w porywach do 60-80 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 22 st. C na Podkarpaciu do 25 st. C na Suwalszczyźnie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

  Do 25 stopni

  Środa będzie przeważnie deszczowa. Poza regionami zachodnimi popada przelotny deszcz oraz zagrzmi. Wyładowaniom mają towarzyszyć opady deszczu do 10-20 l/mkw. i wiatr o porywach do 60-80 km/h. Temperatura wyniesie maksymalnie od 21 st. C na Podkarpaciu do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu.

 • Czy w tym roku będzie lato?
  Niestety wygląda na to ,że nie. Lato skończyło sie 21 czerwca i od tej pory mamy cały czas napływ chłodnych mas powietrza z północnego zachodu. Niż na wschodzie ,wyż na zachodzie Europy ,nie ma goszego układu barcznego jeśli chodzi o pogodę w Polsce. Najgorsze jest to ,że nie widać zmiany tej sytuacji.
  ~Mosiek /2018-07-14 11:26

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...