Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 12°C 18°C 1°C Bezchmurnie
zwiń
Informacje
 • Tragiczna sytuacja po najbardziej zabójczej nawałnicy od 36 lat. Ponad 200 osób nie żyje

  13-07-2018 07:20 Powodzie i osuwiska w Japonii zebrały żniwo

  Liczba ofiar śmiertelnych nawałnic, powodzi i osunięć ziemi w zachodniej Japonii przekroczyła 200. Wiele osób jeszcze nie odnaleziono. Kilkaset tysięcy gospodarstw nie ma wody pitnej od tygodnia.

  Ponad 70 tysięcy żołnierzy, policjantów i strażaków poszukuje ludzi uwięzionych i rannych. Ekipy wydobywają zwłoki oraz przywracają do użytku zniszczone sieci wodociągowe i odpływowe. Temperatura w regionie przekracza 30 stopni Celsjusza co powoduje szybki rozkład odpadków niesionych wodą.

  - Nie możemy umyć rąk, nie możemy spuszczać wody w toaletach - skarży się Reutersowi mieszkaniec Kurashiki. Po czterogodzinnym oczekiwaniu w kolejce po wodę udało mu się zdobyć ledwie paręnaście litrów. Ekipom remontowym trudno jest znaleźć miejsca przerwania rurociągów, co przedłuża doprowadzenie ich do użytku.

  Zaginieni

  Rząd utworzył biuro kontaktowe w ośrodku zarządzania kryzysowego w kancelarii premiera Shinzo Abego. Szef rządu nakazał "priorytetowe traktowanie ratowania życia ludzkiego oraz bezzwłoczne wysyłanie zespołów ratunkowych". Poinformowano o 204 ofiarach śmiertelnych, według tych informacji dziesiątki osób uważa się za zaginione.

  Idą kolejne nawałnice

  Do kataklizmu - największej katastrofy meteorologicznej w Japonii od 1982 roku (wtedy, na skutek powodzi wywołanych opadami, w prefekturze Nagasaki zginęło 299 osób, a w prefekturze Kumamoto życie straciły 23 osoby) - doprowadziły padające od ubiegłego czwartku ulewne deszcze. Władze ostrzegają przed kolejnymi możliwymi nawałnicami.

 • Do Ewy
  mylisz sie. Nastepne pokolenia nie beda nas przeklinac bo ich nie bedzie.
  ~qolfa /2018-07-13 10:47
 • Organizacja przeciwdziałania klęskom żywiołowym 2
  ~azoRRo gdzie ty tam widzisz Obronę Cywilną, napisy na uniformach o tym nie mówią SAKAI FIRE BUREAU - strażaki (niebieskie), RATOWNICY (czerwone), POLICE (ciemniejsze niebieskie), WOJSKO (panterki) pozostali to budowlance ze sprzętem.
  ~obserwator /2018-07-13 10:30
 • Organizacja przeciwdziałania klęskom żywiołowym
  Obejrzyjcie sobie jak zorganizowana jest akcja ratownicza i jak wyposażeni są ratownicy. To jest japońska obrona cywilna. A teraz pomyślcie sobie, co by się stało w przypadku kataklizmu gdzieś w Polsce - przykłady z zeszłego roku są drastyczne - brak organizacji, brak wyposażenia, brak sprzętu a przede wszystkim brak zorganizowanej i wyposażonej Obrony Cywilnej. Jest tylko straż pożarna i wolontariat. Módlmy się aby nas nic poważnego nie dotknęło...
  ~azoRRo /2018-07-13 09:04
 • zniszczylismy ziemie
  U nas susza,od poczatku maja padalo 2 razy,tam powodzie.Zniszczylismy ziemie i nastepne pokolenia beda nas przeklinac
  ~Ewa /2018-07-13 08:52
 • Efekt cieplarniany
  W Japonii rekordowe ulewy, w Kanadzie rekordowe upały. Jestem ciekaw, jak długo będziemy twierdzić, że nie ma żadnych zmian klimatycznych... i dalej jarać węgiel
  tomasz_wroblewski0rgw /2018-07-13 08:26

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...