Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 0°C 14°C -1°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Ekomarina nad Jeziorem Ryńskim przyciąga żeglarzy

  15-07-2018 17:40 Każdy znajdzie tu coś dla siebie
  Krzysztof Cybul o ekomarinie TVN Meteo

  Nabrzeże Jeziora Ryńskiego oferuje wszystkim turystom ogrom atrakcji. Na żeglarzy czeka też nowoczesna ekomarina, w której można odpocząć.

  Ryn oferuje miłośnikom żeglarstwa ekomarinę. Jej ideą jest odprowadzanie ścieków i nieczystości z jachtów oraz zapewnienie możliwości wypoczynku w porcie. Żeglarze mogą tu odpocząć w komfortowych warunkach i skorzystać z atrakcji, jakie czekają na nich w Rynie.

  To właśnie odprowadzanie śmieci, a przede wszystkim nieczystości ciekłych jest najważniejsze z puntu widzenia środowiska. Ryńska ekomarina dysponuje pompą odsysającą ścieki z jachtów, a żeglarze w coraz większym stopniu korzystają z tej usługi.

  W pobliżu jeziora jest też zespół szkolno-przedszkolny. - Wykorzystujemy ekomarinę do edukacji uczniów i do edukacji zawodowej, żeby młodzież mogła wybrać jak najlepszy zawód na przyszłość - mówi Krzysztof Cybul dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie.

  Obecny sezon jest szóstym sezonem działania ekomariny. Co roku przyciąga coraz więcej żeglarzy. - Zaczynaliśmy od 12 tysięcy osób, a w ostatnim sezonie było to 25 tysięcy żeglarzy - mówi Juliusz Leczycki Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rynie.

  Co przyciąga żeglarzy? - Atrakcyjne, niskie ceny, bardzo dobrze rozwinięty węzeł sanitarny. Jest czysto, spokojnie i przyjemnie. Można się zrelaksować od wielkomiejskiego hałasu - zachwala Leczycki.

  Ryn to punkt, z którego można również zwiedzić rejon Wielkich Jezior Mazurskich. Położony jest troszkę na uboczu, ale jednocześnie połączony jest z nimi poprzez jeziora właśnie.

  Nad samym jeziorem można skosztować przysmaków regionalnych, na miłośników historii czeka wycieczka po zamku. Zawsze można też odpocząć na łonie przyrody.

  - Dla każdego coś miłego - mówi Justyna Szostek, dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...