Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 9°C -1°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Martwe cztery alpaki, emu i lis.
  Sprawca uciekł z wybiegu w zoo

  15-07-2018 19:00 W Nowym Orleanie wciąż prowadzone jest dochodzenie
  Zagrożone gatunki: jaguary (materiał archiwalny)  

  Sześć martwych zwierząt, trzy kolejne pod opieką weterynarza - to efekt ucieczki jaguara z wybiegu w ogrodzie zoologicznym w Nowym Orleanie. Dziki kot nie zaatakował ludzi i na szczęście szybko został złapany.

  Ogród zoologiczny Audubon w Nowym Orleanie, który położony jest na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, musiał zostać zamknięty w sobotę. Wszystko przez jaguara, który wydostał się ze swojego wybiegu.

  Zaatakował inne zwierzęta

  Trzyletni samiec jaguara o imieniu Valero został zauważony przez pracownika zoo poza wybiegiem około godziny 7.20 rano (20 minut po północy czasu polskiego). Zaatakował zwierzęta mieszkające w pobliżu: cztery alpaki, emu i lisa. Żadne z nich nie przeżyło starcia z dzikim kotem. Trzy kolejne zwierzęta zostały ranne i są pod opieką weterynarzy.

  Kyle Burks, wiceprezes i dyrektor zarządzający zoo, powiedział na konferencji prasowej, że już o 8.15  Valero wrócił na swój wybieg. Wcześniej został uśpiony przez zespół lekarzy weterynarii. Ogrodzenie zostało zabezpieczone.

  - Dbamy o te zwierzęta każdego dnia - powiedział Burks. - Zamknęliśmy dzisiaj zoo na czas żałoby.

  Nie podano jeszcze żadnych oficjalnych wyjaśnień dotyczących ucieczki jaguara. Wciąż trwa dochodzenie, które wyjaśni, jak jaguarowi udało się wydostać z wybiegu. - Bezpieczeństwo zwierząt to priorytet. Traktujemy tę sytuację bardzo poważnie i pracujemy nad zbadaniem wszystkiego, co się wydarzyło, abyśmy mogli zapobiec powtórzeniu się czegoś takiego - powiedział Burks.

   Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...