Informacje
 • Poniedziałkowa aura uciążliwa i niebezpieczna. Interwencje strażaków w Olsztynie i Poznaniu

  16-07-2018 19:16 Potrzebna była pomoc strażaków

  Burza nad Olsztynem

  Kontakt 24/ male13

  Tydzień rozpoczął się burzowo. Porywisty wiatr w wielu regionach powalał drzewa i łamał konary. Strażacy w Wielkopolsce i w Olsztynie odnotowali po kilkanaście interwencji. Swoje pogodowe materiały przesłaliście nam na Kontakt 24.

  W poniedziałek od rana nad Polską przechodziły burze. Pojawiały się w większości kraju, przynosząc ze sobą silne opady deszczu do 25 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywisty wiatr do 80 kilometrów na godzinę.

  Niebezpiecznie może być również w kolejnych dniach.

  Ulewy i porywisty wiatr

  Groźne załamanie pogody miało miejsce między innymi w Olsztynie. Po ulewie, która przeszła nad miastem po godzinie 15, miejscami przestała działać sygnalizacja świetlna. Wiatr był na tyle silny, że łamał drzewa, które spadały na ulice. Trzy z nich zawaliły się bezpośrednio na samochody. Na szczęście nikt nie został ranny.

  Jak poinformował młodszy ogniomistrz Krzysztof Kalinowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w rozmowie z TVN Meteo, strażacy do interwencji w mieście wyjeżdżali 17 razy. 14 interwencji dotyczyło powalonych drzew lub konarów, trzy - zalanych piwnic. Burza przyczyniła się również do zerwania linii energetycznej w miejscowości Bartąg. W interwencjach łącznie brało udział 20 zastępów strażaków.

  Burzowo na Śląsku i w Wielkopolsce

  Załamanie pogody wystąpiło również w Chorzowie. Reporter 24 Dariusz K. napisał na Kontakt 24, że "od 15.30 obserwujemy pogorszenie pogody w postaci gęstych, ciemnych chmur i porywistego wiatru".

  W województwie wielkopolskim strażacy odnotowali kilkanaście interwencji związanych z powalonymi konarami i drzewami.

  Burze mogą nie opuścić Polski w ciągu najbliższych dni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne i prognozę zagrożeń.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...