Informacje
 • Gwałtowna pogoda nie powiedziała ostatniego słowa

  17-07-2018 16:55 Prognoza pogody TVN Meteo na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne TVN24

  Burze będą towarzyszyć mieszkańcom całego kraju przez kilka najbliższych dni. Miejscami powieje porywisty wiatr do 90 kilometrów na godzinę. Pod koniec tygodnia aura zmieni się i zjawiska burzowe nas opuszczą. Termometry pokażą maksymalnie do 29 stopni Celsjusza.

  W środę na zachodzie Polski spadnie deszcz, a nad pozostałym obszarem kraju mogą też przejść burze. Gdzieniegdzie niewykluczone są opady gradu. Termometry pokażą od 22 stopni Celsjusza na zachodzie do 28 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr, ale w porywach burzowych będzie osiągał prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

  Może spaść grad

  Mieszkańcy zachodnich regionów kraju mogą spodziewać się w czwartek przelotnych opadów deszczu. Na pozostałym obszarze może też zagrzmieć. Lokalnie możliwy grad. Na termometrach zobaczymy od 23 st. C na zachodzie do 28 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu. W porywach burzowych może osiągać prędkość do 90 km/h.

   

   

  Burze nie odpuszczą

  W piątek na wschodzie spodziewane są przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem. Poza tym będzie pogodnie. Najchłodniejszym miejscem okaże się Pomorze, gdzie termometry pokażą 25 st. C, a najcieplejszym - Dolny Śląsk, gdzie temperatura dojdzie do 28 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych powieje z prędkością do 80 km/h.

  Sobota burzowa na wschodzie

  Na wschodzie synoptycy prognozują przelotne opady deszczu i burze. Gdzieniegdzie może też spaść grad. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Termometry pokażą od 25 st. C na Pomorzu do 29 st. C na Dolnym Śląsku. Wiejący z północnego zachodu wiatr okaże się słaby i umiarkowany, ale w porywach burzowych powieje mocniej - do 80 km/h.

  Koniec burz

  W niedzielę tylko na zachodzie możliwe są przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze powinno być pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 24 st. C na Pomorzu do 28 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...