Informacje
 • Na razie jeszcze deszcz.
  W weekend duża pogodowa zmiana

  18-07-2018 16:45 Prognoza pogody TVN Meteo na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne TVN24

  Przed nami jeszcze dwa deszczowe dni. Później pogoda się zmieni. Niebo się rozchmurzy, zobaczymy słońce, a termometry pokażą nawet 29 stopni Celsjusza.

  W czwartek zachodnie rejony kraju będą pochmurne, może tam spaść od 10 do 15 litrów wody na metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze poza deszczem niewykluczone są też burze. Podczas nich może spaść 5-15 l/mkw. deszczu, a wiatr w porywach będzie osiągał prędkość do 80 kilometrów na godzinę. Termometry pokażą od 21 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej do 28 st. C na Suwalszczyźnie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

  Pogodny zachód

  Piątek okaże się pogodny tylko na zachodzie. W pozostałych regionach zachmurzenie będzie zmienne, dlatego też synoptycy nie wykluczają przelotnych opadów deszczu. Na termometrach zobaczymy od 24 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 27 st. C na Podlasiu. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr.

  Sobota pełna słońca

  Początek weekendu zapowiada się pogodnie w całym kraju. Termometry pokażą od 25 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 28 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu.

  Do 29 stopni

  W niedzielę tylko na Podkarpaciu prognozowany jest przelotny deszcz. W pozostałych regionach powinno być pogodnie. Termometry wskażą od 24 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 29 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, północny wiatr.

  Poniedziałek prawie bezchmurny

  W poniedziałek na Podkarpaciu może spaść słaby deszcz, poza tym będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 23 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 26 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu.

 • Blokada niżu
  kilku dni nadOd Polską nastąpiła blokada cyrkulacji głębokiego nizu z nad Białorusi i Ukrainy,stąd te deszcze.Blokada przechodzi dokładnie na zachodniej granicy Polski,gdzie odziałują silne wyże i nie dopuszczają do przemieszczania się niżu dalej na zachód Europy,przyczym spychając go na południe Europy,dlatego w Skandynawi zrobiło się naprawdę ciepło,a także cała zachodnia Europa cieszy się od kilkunastu dni piękną letnią pogodą.
  ~Lukas /2018-07-19 10:34

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...