Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: zagrzmi
  niemal w całym kraju

  19-07-2018 06:22 Biomet okaże się niekorzystny

  Burzowy czwartek

  texaus1 / VisualHunt (CC BY 2.0)

  Czwartek będzie deszczowy. Burze pojawią się niemal w całym kraju. Termometry pokażą od 21 do 28 stopni Celsjusza.

  W czwartek tylko mieszkańcy zachodnich regionów kraju odpoczną od burz, ale może tam spaść od 10 do 15 litrów na metr kwadratowy deszczu. W pozostałych regionach synoptycy prognozują burze z opadami deszczu rzędu 5-15 l/mkw. i porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Na termometrach zobaczymy od 21 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej do 28 st. C na Suwalszczyźnie. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr.

  Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne

  Największą wilgotność powietrza odnotują mieszkańcy południowego zachodu - powyżej 90 procent. Będzie się zmniejszać w kierunku północno-wschodnim. Na zachodzie odczujemy komfort termiczny, a w pozostałych regionach ciepło. Warunki biometeorologiczne w całym kraju będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Przelotny deszcz i burza, podczas której może spaść 5-15 l/mkw., a porywy wiatru będą osiągać do 80 km/h. Temperatura wzrośnie do 21 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku, w południe wyniesie 1011 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz i burza (z 5-15 l/mkw. deszczu i porywami wiatru do 80 km/h). Termometry pokażą maksymalnie 25 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 981 hPa.

  POZNAŃ

  Przelotny deszcz i burza (z 5-15 l/mkw. deszczu i porywami wiatru do 80 km/h). Temperatura dojdzie do 24 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1003 hPa.

  WARSZAWA

  Zachmurzenie zmienne z przelotnymi opadami deszczu i burzą (z 5-15 l/mkw. deszczu i porywami wiatru do 80 km/h). Na termometrach mieszkańcy Warszawy zobaczą 26 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 996 hPa.

  WROCŁAW

  Przelotny deszcz i burza (z 5-15 l/mkw. deszczu i porywami wiatru do 80 km/h). Temperatura dojdzie do 23 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1000 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Austrii przemieści się nad Niemcy, a strefa opad...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...