Informacje
 • Finał niezwykłych urodzin.
  Łódź kusi wieloma atrakcjami

  29-07-2018 15:00 Wspaniała atmosfera gwarantowana
  Piotr Kurzawa o historii ulicy Piotrkowskiej TVN Meteo

  Niezwykła atmosfera, wspaniałe koncerty - tak Łódź świętuje swoje 595. Urodziny.

  Łódź to miasto wspaniałej architektury, której rewitalizację można w ten weekend obserwować z bliska: wycieczka szlakiem niezwykłych łódzkich pałaców, zwiedzanie Lapidarium Detalu Architektonicznego, wspaniały kompleks elektrociepłowni EC1 i wystawa Łódź Buduje.

  Jedną z głównych atrakcji Łodzi jest ulica Piotrkowska, która ma bardzo bogatą historię. Opowiada o niej Piotr Kurzawa. - Piotrkowska wraca do życia, Łodzianie znowu ją pokochali - mówi.

  Jesteśmy w mieście, w którym przez cały weekend trwają obchody 595. Urodzin Łodzi i z tej okazji przygotowało dla mieszkańców i gości ponad 600 atrakcji. Miasto świętuje już od piątku. Nie opadły jeszcze emocje po wczorajszych koncertach. Gwiazdą specjalną niedzielnego wieczoru jest Róisín Murphy, irlandzka wokalistka, współzałożycielka duetu Moloko, sceniczna osobowość światowego formatu, której każda trasa przyciąga fanów z całego świata. To już dziś, bezpłatnie, na Placu Wolności w Łodzi.

  Joanna Skrzydlewska, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, zachęca również fanów sportowych emocji do odwiedzenia miasta. Atrakcji nie zabraknie!

  Urodziny Łodzi to także liczne wycieczki, wystawy, spacery tematyczne, atrakcje dla najmłodszych, dziś odbędzie się także wyjątkowy urodzinowy bieg w parku na Zdrowiu - większość atrakcji jest bezpłatna, lub za symboliczną złotówkę - jak w przypadku Zoo.​

  - Dzisiaj jest zwieńczenie tej wspaniałej imprezy - mówi Iza Zbonikowska, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...