Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -3°C 5°C -3°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Burze i intensywne opady. Drzewo spadło na przyczepę, 12-latek w szpitalu

  02-08-2018 21:27 Wasze pogodowe relacje
  Podtopienia w Wałczu TVN24

  Silny wiatr, który towarzyszył czwartkowym burzom, powalił drzewo na przyczepę kempingową w Osieku (Lubuskie). 12-letni chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala. W Wałczu (Zachodniopomorskie) intensywne opady doprowadziły do podtopień. Na Kontakt 24 otrzymywaliśmy Wasze pogodowe relacje.

  W czwartek nad Polską od godzin przedpołudniowych przechodziły burze. Najwięcej było ich na północy kraju, ale pojawiały się też na pozostałym obszarze.

  Powalone drzewo w Lubuskiem

  Jak poinformował nadkomisarz Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, w miejscowości Osiek w powiecie strzelecko-drezdeneckim na zaparkowaną przyczepę kempingową spadło drzewo. W środku były cztery osoby. W miejscu, gdzie upadło drzewo, był 12-letni chłopiec. - Na początku nie dawał oznak życia. Strażacy wspólnie z pogotowiem ratunkowym podjęli reanimację i udało się przywrócić czynności życiowe chłopcu - relacjonował rzecznik.

  Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował go do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. Chłopiec był w ciężkim stanie, miał rozległe urazy wewnętrzne.

  Więcej przeczytasz tutaj.

  Oberwanie chmury w Czarnem

  Intensywnie padało także w Czarnem (Pomorskie). Jak poinformował mł. bryg. Dariusz Lubianiec, zastępca komendanta lubuskiej straży, odnotowano 56 zgłoszeń. Związane były z lokalnymi podtopieniami budynków. W jednym przypadku drzewo przygniotło dwa samochody. Nikt nie został ranny. Woda zalała też izbę przyjęć szpitala. Obyło się jednak bez ewakuacji.

  - Woda wdarła się z ulicy przez drogę dojazdową do garażu i wpadła do garażu, który jest obniżony o około 80 centymetrów - mówił jeden z mieszkańców miejscowości. Dodał, że straż szybko zjawiła się na miejscu i wypompowywała wodę. - Straty są, ale z naturą nikt nie wygrał i nic na to nie można poradzić - dodał.

  Zalany Wałcz

  Intensywne opady towarzyszyły w czwartek po południu burzom w Wałczu (Zachodniopomorskie).

  Po godzinie 16 do dyżurnego Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Szczecinie wpłynęło pierwsze zgłoszenie o zalanej piwnicy w Wałczu. Do czwartkowego wieczora odnotowano około 20 zgłoszeń. Wszystkie z Wałcza. Najwięcej zalań dotyczy ulic: Kościuszki, Nowowiejskiej, 1-go maja, Kaszubskiej, Robotniczej, Mazowieckiej, Kołobrzeskiej, Królowej Jadwigi. Na miejscu pracują strażacy.

  Zalania po przejściu burzy pokazujecie nam na nagraniach, które otrzymujemy na Kontakt 24:

 • Drzewa padają jak muchy...
  Nie dość że są ścinane na potęgę, mimo że ustawa Szyszki zniesiona, to ciągle to działa...
  Ale to trochę nie na temat, bo tu chodzi o samoistne przewracanie się drzew. Otóż jest to wina pewnego czynnika ludzkiego. Firmy remontowe w miastach podczas prac ziemnych, niby nie ścinają drzew, ale nie uważają i podcinają korzenie osłabiając tym drzewo. Wtedy wystarczy że silniej powieje, lub spadnie wielki deszcz i skutkiem drzewo leży.
  troleybus /2018-08-02 20:11

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...