Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 10°C -1°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Meduzy w Bałtyku.
  Poparzyły 90 osób w Niemczech

  02-08-2018 15:16 Do Szczecina nie dotarły
  Plaga meduz TVN Meteo

  W zaledwie trzy dni meduzy poparzyły 90 osób na plaży w Niemczech. Na razie ich liczba się zmniejszyła, jednak nie jest wykluczone, że te krążkopławy wrócą.

  Według regionalnej gazety "Ostsee Zeitung" tylko w Heiligendamm, w powiecie Rostock, "dziesiątki tysięcy" meduz wyrzucane były na brzeg w weekend. W Graal-Müritz jedna osoba doznała wstrząsu anafilaktycznego.

  Także zachodnie wybrzeże Szwecji nagle stało się domem dla tych krążkopławów. Widziane były również w wodach wokół Wielkiej Brytanii i Irlandii.

  Co z Polską?

  - Nie mam informacji, aby w tym sezonie wakacyjnym doszło do poparzenia przez meduzy na bałtyckich kąpieliskach Pomorza Zachodniego - poinformował w czwartek rzecznik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego Apoloniusz Kurylczyk.

  Jak poinformowała Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu, na plaży w nadmorskim kurorcie nie ma zagrożenia meduzami. Rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan powiedziała, że za bezpieczeństwo kąpieliska odpowiada jego organizator. To on, w razie niebezpieczeństwa, powinien zdecydować o zakazie kąpieli.

  Mogą wrócić

  Liczba meduz na niemieckim wybrzeżu spadła od weekendowego szczytu, ale sytuacja może być tylko tymczasowa. Niemieckie Towarzystwo Ratowania Życia poinformowało, że meduzy dryfują z prądami morskimi, co oznacza, że ​​temperatura wody lub zmiana kierunku wiatru może ponownie je sprowadzić.

  Meduza festonowa jest największym gatunkiem meduzy. Jej oparzenia rzadko bywają śmiertelne, są jednak bolesne i często wymagają pomocy medycznej. Jedna na 90 osób może być dotknięta poważną reakcją alergiczną. Gatunek ten charakteryzuje się różnorodnym ubarwieniem, najczęściej żółtawym lub błękitnym, bledsze jest u osobników młodych.
 • Baltyk?
  To znaczy ze juz koniec z Baltyckim akwenem,plywa wszelkie swinstwo i zaraza,to co z rybkami tez zaraza chyba czyli woda to jedna gnojowka,doczekalismy sie czasow nawet w wodzie smietnisko.
  ~plywak /2018-08-02 15:38

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...