Informacje
 • Heroiczny wyczyn pielęgniarek.
  Ryzykując życie, uratowały noworodki

  15-08-2018 17:32 W Chinach zatrzęsła się ziemia
  Burza piaskowa w Chinach NASA, Flickr (CC BY 2.0)/ Department of Foreign Affairs and Trade/Alexander Mueller
  • Burza piaskowa w Chinach Burza piaskowa w Chinach

  Podczas trzęsienia ziemi cztery chińskie pielęgniarki, stawiając na szali własne życie, podbiegły do inkubatorów i z noworodkami na rękach wybiegły na zewnątrz budynku.

  W poniedziałek w chińskim mieście Yuxi w prowincji Junnan zatrzęsła się ziemia. Trzęsienie miało magnitudę 5. Osiem osób zostało rannych, a kilkanaście budynków - uszkodzonych. Heroicznego wyczynu dokonały cztery pielęgniarki z oddziału dla noworodków w tamtejszym szpitalu, troszcząc się bardziej o życie dzieci niż o własne.

  "Pospieszyłam do inkubatorów"

  - Wpisywałam dane do komputera, kiedy wystąpiły wstrząsy. Ziemia wciąż się trzęsła, szklanki też i zdałam sobie sprawę, że to trzęsienie. Wstałam, jednak wstrząsy były tak silne, że nie mogłam iść - opowiadała jedna z pielęgniarek Hu Xue. - Zaczekałam chwilę, aż się trochę uspokoiło i pospieszyłam do inkubatorów, w których były trzy noworodki. Zobaczyłam, że wciąż spały i miały się dobrze, więc podbiegłam do drzwi i zawołałam o pomoc - dodała.

  - Słyszałam, że ludzie krzyczą, więc kiedy wyprowadziłam na zewnątrz dziecięcych pacjentów, wróciłam do środka. Koleżanki dały mi do rąk niemowlę, chwyciłam jeszcze zapasowe kołdry, aby owinąć nimi dzieci, żeby było im ciepło - mówiła inna pielęgniarka Luo Ping.

  Pielęgniarki starannie opatuliły dzieci i opuściły szpital. Osłaniając niemowlęta własnym ciałem przed spadającymi obiektami, czekały na schodach na zewnątrz budynku aż do przyjazdu rodziców niemowląt.


 • Ewakuuje się inkubatory z noworodkami a nie wyciąga się ich...
  Noworodek jest w inkubatorze nie dlatego ze lubi tylko dlatego ze musi - wyjecie go to ogromne ryzyko. Pielęgniarki chciały dobrze - chwała im za to - ale mogły narobić więcej szkód... noworodki się ewakuuje w inkubatorach - zawsze. Inkubatory tak się buduje aby były "odczepialne" i samowystarczalne przez jakiś czas.
  ~Observer /2018-08-15 23:26
 • :-)
  BRAWO!
  ~Pavelcio /2018-08-15 20:49

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...