Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 7°C 7°C -1°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pochmurny dzień z przelotnym deszczem. Może zagrzmieć

  16-08-2018 06:36 Biomet okaże się niekorzystny lub neutralny

  Pochmurne dni z przelotnym deszczem

  Visual Hunt (CC0 1.0)

  Wał wyżowy rozciągający się od Azorów, przez Europę Środkową aż po Rosję przyniesie do Polski słońce i deszcz. W czwartek na termometrach zobaczymy maksymalnie 28 stopni Celsjusza.

  W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia związanego z wałem wyżowym ciągnącym się od Azorów, przez Europę Środkową, po Finlandię i Rosję. Tylko południowo-wschodnia część kraju pozostanie w zasięgu umiarkowanie aktywnego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Rosji. Kraj pozostanie w ciepłej masie powietrza polarnego.

  Miejscami burzowo

  W czwartek na południowym wschodzie i południu kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Tam też wystąpią opady deszczu o wysokości od pięciu do 20 litrów na metr kwadratowy oraz burze. Także na Warmii i Mazurach może pojawić się więcej chmur, z których przelotnie popada. Na pozostałym obszarze Polski pogoda dopisze. Termometry pokażą od 23 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez 26 st. C w centrum kraju, do 28 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr - na zachodzie południowy, poza tym północno-wschodni - będzie słaby i umiarkowany. Porywy burzowe mogą osiągać prędkość do 80 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie najwyższa na południowym wschodzie, gdzie przekroczy 80 procent, a najniższa na Ziemi Lubuskiej - tam spadnie poniżej 60 proc. Odczujemy na ogół ciepło, w regionach północno-wschodnich komfort termiczny. Na zachodzie, południu i Lubelszczyźnie pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie. Na pozostałym obszarze biomet okaże się neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  Prognoza pogody dla Warszawy

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr północny, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie około południa 1005 hPa, waha się.

  Prognoza pogody dla Trójmiasta

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 25 st. C. Wiatr północny, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1018 hPa, waha się.

  Prognoza pogody dla Poznania

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 27 st. C. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1007 hPa, waha się.

  Prognoza pogody dla Wrocławia

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 27 st. C. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1004 hPa, waha się.

  Prognoza pogody dla Krakowa

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temp. maks. 25 st C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 990 hPa, waha się.

 • Czegoś nie rozumiem
  Czy ktoś może tu wytłumaczyć, jak masa powietrza POLARNEGO może być CIEPŁA?
  Stefan_007 /2018-08-16 11:11

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski z dużą prędkością wtargnie atlantyckie powietrze. Po kilku słonecznych...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Wiltrud znad Morza Norweskiego i związanego z nim fro...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...