Informacje
 • Piątek upływa pod znakiem burz.
  Wydano prognozę na sobotę

  17-08-2018 16:24 Prognoza ostrzeżeń IMGW

  IMGW przewiduje burze

  pixabay.com (CC0 License)

  Piątek jest burzowy w części kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał orientacyjną prognozę zagrożeń na sobotę, która przewiduje gwałtowne zjawiska pogodowe również na ten dzień.

  Południowo-wschodnia Polska znajduje się w zasięgu ciepłego frontu atmosferycznego, który rozciąga się aż po Bałkany. Na froncie wypiętrzają się chmury kłębiaste - to oznacza, że może zagrzmieć. Na Podkarpaciu, Kielecczyźnie, i Lubelszczyźnie prognozuje się w piątek burze, podczas których opady deszczu wyniosą 10-20 litrów na metr kwadratowy. Lokalnie w górach opady mogą być bardziej obfite. Towarzyszący wyładowaniom wiatr w porywach powieje z prędkością rzędu 60-80 kilometrów na godzinę.

  Śledź aktualną sytuację pogodową

  Orientacyjna prognoza zagrożeń

  Nie tylko piątek zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń na sobotę. Ostrzeżenia przed burzami mogą zostać wydane w województwach łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim. Towarzyszące wyładowaniom opady deszczu wyniosą do 15 l/mkw., a wiatr w porywach rozpędzi się do 70 kilometrów na godzinę.

  Czym jest orientacyjna prognoza zagrożeń?

  Prognoza zagrożeń jest to "prognoza na okres trzech kolejnych dni, zawierająca informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego. Jeżeli w tym czasie sytuacja pogodowa rozwinie się w przewidywanym wcześniej, niekorzystnym kierunku, zostanie wydane ostrzeżenie meteorologiczne".

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...