Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 7°C 4°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Ostrzeżenia. Na południu
  deszczu może spaść sporo

  26-08-2018 10:27 Sprawdź, gdzie obowiązują alerty IMGW

  Na południu kraju może solidnie popadać

  Flickr (CC BY 2.0) / Petteri Sulonen

  W niedzielę w południowych regionach kraju może solidnie popadać deszcz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia.

  Obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Uważać powinni szczególnie mieszkańcy regionów podgórskich.

  Deszczowe południe

  W województwie małopolskim możliwe są intensywne opady deszczu. Miejscami może spaść od 30 do 40 litrów wody na metr kwadratowy. Ostrzeżenie obejmuje powiaty: gorlicki, limanowski, myślenicki, nowosądecki, nowotarski, suski, tatrzański, wadowicki i Nowy Sącz. Alert wygaśnie o godzinie 20.

  Intensywnie popadać może też w województwie śląskim w powiatach: żywieckim, cieszyńskim, bielskim i Bielsko-Białej. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 20.

  Czym są ostrzeżenia pierwszego stopnia?

  "Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej"

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski z dużą prędkością wtargnie atlantyckie powietrze. Po kilku słonecznych...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Wiltrud znad Morza Norweskiego i związanego z nim fro...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...