Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -2°C 5°C 0°C Deszcz przechodzący w śnieg
zwiń
Informacje
 • Trzęsienie ziemi na zachodzie Iranu.
  Zginęły dwie osoby, ponad 200 jest rannych

  26-08-2018 08:20 Miało magnitudę 6.0
  15 lat trzęsień ziemi NOAA Science On a Sphere

  Co najmniej dwie osoby nie żyją, a 241 osób zostało rannych w wyniku trzęsienia ziemi, do którego doszło w niedzielę nad ranem w prowincji Kermanszah na zachodzie Iranu. Jak podkreślają służby, sytuacja jest pod kontrolą.

  Do trzęsienia ziemi doszło w niedzielę o godzinie 2.43 lokalnego czasu nieopodal miasta Tazehabad w prowincji Kermanshah na zachodzie Iranu.

  Według Amerykańskich Służb Geologicznych (USGS) trzęsienie ziemi miało magnitudę 6.0 i odnotowano je na głębokości 10 kilometrów. Następnie zarejestrowano wstrząsy wtórne o magnitudzie 3.0. Hipocentrum wstrząsów znajdowało się 26 kilometrów na południowy zachód od miasta Dżawanrud.

  Dwie osoby zginęły

  Według informacji agencji Tansim, zginęły dwie osoby, a 241 zostało rannych. Jak powiedział państwowej agencji informacyjnej IRNA Saeb Sharidari z oddziału ratunkowego z Uniwersytetu Nauk Medycznych w Kermanshah, zginęła kobieta w ciąży oraz 70-letni mężczyzna, który zmarł w wyniku zawału serca.

  Uruchomiono centrum zarządzania kryzysowego, a szpitale postawiono w stan gotowości. Jednak jak powiedział agencji informacyjnej Mehr dyrektor centrum Reza Mahmoudian, syutacja jest pod kontrolą.

  Bez prądu i wody

  Najwięcej poszkodowanych odnotowano w Tazehabad. Trzęsienie ziemi pozbawiło prądu i bieżącej wody wielu mieszkańców miasta Salas-e Babajani, większość z nich spędziła minioną noc na ulicach i w parkach.

  Zdjęcia i filmy zamieszczane w serwisach społecznościowych oraz w lokalnej prasie pokazują ludzi, przewożonych do szpitali. Według lokalnych mediów szkody materialne są nieznaczne.

  Region aktywny sejsmicznie

  W listopadzie ubiegłego roku w prowincji Kermanszach miało miejsce trzęsienie ziemi o magnitudzie 7.3. Zginęło wówczas 630 osób, a ponad 10 tysięcy zostało rannych.

 • polska
  wiadomo--że to usa swą bronia sejsmiczna

  --- robioą trześienie ziemi w iranie co jakiś czas!!!!!!!!!!
  ~polacy /2018-08-27 09:22

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie na skraju niżu Zehra znad Zatoki Ryskie...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...