Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 24°C 28°C 15°C Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Kolejne gwałtowne burze nad Wisconsin.
  Sumy opadów deszczu biją rekordy

  28-08-2018 09:39 Deszcz nie przestaje padać
  Ulewa zalała nowojorskie metro Twitter

  Od co najmniej tygodnia wiele regionów stanu Wisconsin na północy USA zmaga się z ulewami i powodziami. Padają kolejne rekordy sum opadów, a synoptycy zapowiadają, że taka aura prędko nie odpuści. Są ofiary śmiertelne.

  Według statystyk Narodowych Służb Pogodowych Stanów Zjednoczonych (NWS), w mieście Port Washington na wschodzie stanu Wisconsin do poniedziałkowego poranka spadło prawie 150 l/mkw. deszczu, a w hrabstwie Ozaukee w ciągu 10 dni spadło ponad 250 l/mkw.

  Bez prądu, zalane samochody

  Powodzie wymusiły na lokalnych władzach zamknięcie jednej z autostrad, a w kilku miastach zostały zalane lokalne drogi. Zniszczonych zostało też kilka samochodów. Pojawiły się też przerwy w dostawie prądu.

  - Dostałem telefon, że było pełno wody. Wyjrzałem za okno, a mój samochód był po szyby w wodzie. Od razu zabolało mnie w żołądku - powiedział John Folks z Port Washington.

  Zniszczenia po ulewach

  W hrabstwie Jefferson odnotowano szkody związane z porywistym wiatrem.

  Narodowa Służba Pogodowa (NWS) prognozuje, że w kolejnych dniach deszcz nie przestanie padać. W ciągu ostatniego tygodnia region ten nawiedziły już trzy ulewne burze. W niektórych regionach stanu ponownie może spaść nawet 75 l/mkw.

  Ostrzeżenie przed powodziami błyskawicznymi będzie obowiązywać co najmniej do 28 sierpnia dla środkowego, wschodnio-środkowego, północno-środkowego i północno-wschodniego Wisconsin.


  Są ofiary

  W zeszłym tygodniu w wyniku ulewnych deszczów zmarł mężczyzna - jego ciało zostało znalezione w hrabstwie Dane, niedaleko Madison.

  Jak podały władze hrabstwa Dane, do tej pory straty, jakie wyrządziły burze, przekroczyły wartość 100 milionów dolarów. W Madison wydano już 160 tysięcy worków z piaskiem.


Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...