Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -3°C 9°C -1°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Kolejne gwałtowne burze nad Wisconsin.
  Sumy opadów deszczu biją rekordy

  28-08-2018 09:39 Deszcz nie przestaje padać
  Ulewa zalała nowojorskie metro Twitter

  Od co najmniej tygodnia wiele regionów stanu Wisconsin na północy USA zmaga się z ulewami i powodziami. Padają kolejne rekordy sum opadów, a synoptycy zapowiadają, że taka aura prędko nie odpuści. Są ofiary śmiertelne.

  Według statystyk Narodowych Służb Pogodowych Stanów Zjednoczonych (NWS), w mieście Port Washington na wschodzie stanu Wisconsin do poniedziałkowego poranka spadło prawie 150 l/mkw. deszczu, a w hrabstwie Ozaukee w ciągu 10 dni spadło ponad 250 l/mkw.

  Bez prądu, zalane samochody

  Powodzie wymusiły na lokalnych władzach zamknięcie jednej z autostrad, a w kilku miastach zostały zalane lokalne drogi. Zniszczonych zostało też kilka samochodów. Pojawiły się też przerwy w dostawie prądu.

  - Dostałem telefon, że było pełno wody. Wyjrzałem za okno, a mój samochód był po szyby w wodzie. Od razu zabolało mnie w żołądku - powiedział John Folks z Port Washington.

  Zniszczenia po ulewach

  W hrabstwie Jefferson odnotowano szkody związane z porywistym wiatrem.

  Narodowa Służba Pogodowa (NWS) prognozuje, że w kolejnych dniach deszcz nie przestanie padać. W ciągu ostatniego tygodnia region ten nawiedziły już trzy ulewne burze. W niektórych regionach stanu ponownie może spaść nawet 75 l/mkw.

  Ostrzeżenie przed powodziami błyskawicznymi będzie obowiązywać co najmniej do 28 sierpnia dla środkowego, wschodnio-środkowego, północno-środkowego i północno-wschodniego Wisconsin.


  Są ofiary

  W zeszłym tygodniu w wyniku ulewnych deszczów zmarł mężczyzna - jego ciało zostało znalezione w hrabstwie Dane, niedaleko Madison.

  Jak podały władze hrabstwa Dane, do tej pory straty, jakie wyrządziły burze, przekroczyły wartość 100 milionów dolarów. W Madison wydano już 160 tysięcy worków z piaskiem.


Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...