Informacje
 • Niszczycielskie powodzie.
  Dziesiątki tysięcy ewakuowanych osób

  01-09-2018 14:42 W Chinach i Birmie

  W Chinach ulewny deszcz zmusił setki tysięcy ludzi do ewakuacji. Zginęły dwie osoby, dwie uznaje się za zaginione. Równie niebezpiecznie jest w Birmie.

  W prowincji Guangdong w Chinach ewakuowano 127 tysięcy osób. Powodem są intensywne opady deszczu - poinformowała Agencja Informacyjna Xinhua. Guangdong położona jest w południowo-wschodniej części kraju.

  Zalane domy i pola uprawne

  Ponad 1,2 miliona mieszańców w 27 hrabstwach prowincji Guangdong walczyło z żywiołem. Zginęły dwie osoby, dwie kolejne są zaginione. Powódź spowodowała straty w wysokości miliarda juanów (ponad 508 milionów polskich złotych).

  Władze Chin każdego lata muszą prowadzić ewakuację setek tysięcy mieszkańców z regionów zagrożonych powodziami. W poniedziałek dziennik China Daily doniósł, że powodzie wywołane przez tajfun i tropikalną burzę we wschodniej prowincji Shandong spowodowały śmierć 14 osób.
  Powódź w Birmie

  Równie niebezpiecznie jest w Birmie. Pęknięcie tamy wodnej Swar Chaung, w miejscowości Swar położonej w południowej części kraju spowodowała liczne podtopienia. Powódź zmusiła władze do przeprowadzenia ewakuacji ponad 63 tysięcy osób. Przyczyniło się to do utrudnień w komunikacji między trzema największymi miastami. Żywioł zalał 85 wiosek i fragmenty autostrady. Rząd, wojsko i organizacje humanitarne pomagają pokrzywdzonym ludziom.

 • NIECH DALEJ WYCINAJALASY I SIĘ ROZMNAŻAJAN SKALĘ KATASTROFALNĄ
  POWÓD JEST PROSTY -NISZCZENIE LASÓW I ZAMIANA NA POLA I PLANTACJE DRZEW
  ~DAY /2018-09-01 15:13

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie nap...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby nad zachodnie rejony Polski nasunie się zatoka niżowa z f...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

"Czy śnieg naprawdę jest taki ważny w czasie Świąt?" - skomentował ktoś prognozę...