Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 1°C 10°C -1°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pogodnie. Wschód pod znakiem burz

  04-09-2018 06:30 Biomet okaże się neutralny lub niekorzystny

  W wielu miejscach popada deszcz

  Nicholas_T/Visualhunt (CC BY 2.0)

  We wtorek na wschodzie i południu kraju mogą wystąpić opady deszczu i burze. Termometry pokażą maksymalnie do 28 stopni Celsjusza.

  We wtorek przelotne opady deszczu mogą pojawić się od Podlasia, przez Mazowsze, Lubelszczyznę, Ziemię Świętokrzyską, Podkarpacie, Małopolskę po część Śląska. Synoptycy nie wykluczają też burz, którym towarzyszyć będą opady deszczu do 20 litrów na metr kwadratowy i porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach nie powinno padać. Termometry pokażą od 20 stopni Celsjusza na Pomorzu Gdańskim do 28 st. C na Lubelszczyźnie. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr.

   

  Warunki biometeorologiczne

  W południowo-wschodniej połowie kraju wilgotność powietrza wyniesie powyżej 90 procent i będzie zmniejszać się w kierunku północno-zachodnim. W całym kraju odczujemy komfort termiczny. Biomet okaże się niekorzystny w części regionów południowych oraz na wschodzie, a na pozostałym obszarze - neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Dość pogodnie, na termometrach zobaczymy do 20 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie spada, w Gdańsku w południe wyniesie 1016 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz i burza (10-20 l/mkw. deszczu i prędkość wiatru dochodząca do 80 km/h). Termometry pokażą 25 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego wschodu. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 981 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie, termometry wskażą 23 st. C. Wiatr będzie słaby, północno-wschodni. Ciśnienie spada, w południe dojdzie do 1003 hPa.

  WARSZAWA

  Rano pogodnie, potem wzrost zachmurzenia i możliwy jest przelotny deszcz lub burza (do 20 l/mkw. deszczu i porywami wiatru do 80 km/h). Termometry pokażą 26 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1000 hPa.

  WROCŁAW

  Pogodnie, na termometrach zobaczymy do 25 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 998 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...