Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: dzień będzie
  ciepły i wilgotny

  13-09-2018 06:36 Biomet będzie neutralny bądź niekorzystny

  Ciepły, wilgotny dzień

  Shutersttock

  Będzie ciepło, jednak w wielu regionach pojawią się przelotne opady deszczu. Termometry pokażą nawet 26 stopni Celsjusza.

  W czwartek w większości regionów może spaść deszcz, a na Podkarpaciu niewykluczona jest słaba burza. Wyjątkiem okażą się regiony północne i Wielkopolska - tam nie powinno padać. Temperatura wyniesie od 18 st. C na północy do 26 st. na Podkarpaciu. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. W porywach burzowych jego prędkość może dochodzić do 70 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność odnotujemy w regionach centralnych - powyżej 70 procent. Południowy wschód kraju odczuje ciepło. Komfortu termicznego mogą spodziewać się mieszkańcy w pasie od Ziemi Lubuskiej, przez Wielkopolskę i Ziemię Łódzką, po Mazowsze i Lubelszczyznę. Na pozostałym obszarze kraju będzie chłodno.

  Warunki biometeorologiczne okażą się prawie wszędzie niekorzystne - tylko mieszkańcy regionów północnych mogą liczyć na neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Rano powinno być pogodnie, a po południu może spaść deszcz. Termometry pokażą do 21 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie waha się, po południu barometry pokażą 1005 hPa.

  POZNAŃ

  Rano ma być pogodnie. Po południu może spaść deszcz. Temperatura wzrośnie do 20 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr będzie północno-zachodni. Ciśnienie waha się, po południu wyniesie 1009 hPa.

  GDAŃSK

  Będzie pogodnie. Termometry pokażą 18 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie waha się, po południu barometry wskażą 1005 hPa.

  WROCŁAW

  Rano pogodnie, a po południu mogą spaść opady deszczu. Termometry pokażą 24 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie waha się, po południu wyniesie 1004 hPa.

  KRAKÓW

  Rano pogodnie. Po południu niewykluczony jest przelotny deszcz lub burza. Termometry pokażą 26 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie waha się, po południu wyniesie 991 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...