Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -1°C 9°C -1°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  wiele deszczowych miejsc

  14-09-2018 06:42 Biomet w większości kraju niekorzystny

  Deszcz i burze na wschodzie kraju

  Shutterstock

  W piątek w wielu regionach popada deszcz. Niewykluczone są także burze. Na termometrach zobaczymy do 26 stopni Celsjusza.

  Piątek okaże się deszczowy na południu, w centrum i na wschodzie. Tam synoptycy przewidują opady rzędu 10 litrów na metr kwadratowy. Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce możliwe są również burze z deszczem do 10-20 litrów na metr kwadratowy i wiatrem osiągającym prędkość 60-80 kilometrów na godzinę. Na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 stopni na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północy.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna okaże się bardzo wysoka w większości Polski i wyniesie ponad 90 procent. Nie wszyscy mieszkańcy kraju odczują komfort termiczny, na południowym wschodzie odczuwalne będzie ciepło. Niestety, warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, jedynie na północy i północnym zachodzie neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pogodnie. Temperatura maksymalna osiągnie wartość 19 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu. Ciśnienie waha się. W Gdańsku w południe barometry pokażą 1019 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno. Popada deszcz rzędu 10 litrów na metr kwadratowy. Możliwa jest burza z deszczem do 10-20 l/mkw. i porywami do 60-80 km/h. Temperatura wzrośnie do 24 stopni Celsjusza. Wiatr słaby powieje z północy. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie wartość 987 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Temperatura maksymalna wzrośnie do 21 stopni Celsjusza. Wiatr słaby będzie wiał z północy. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1010 hPa.

  WARSZAWA

  Przeważnie pochmurno i deszczowo do 10 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie 18 stopni Celsjusza. Wiatr słaby powieje z północy. Ciśnienie waha się, w południe osiągnie wartość 1005 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno. Spadnie do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy. Temperatura wzrośnie do 20 stopni Celsjusza. Wiatr słaby powieje z północy. Ciśnienie w południe osiągnie wartość 1005 hPa, rośnie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...