Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -3°C 7°C -4°C Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pogodnie, miejscami popada deszcz i powieje silny wiatr

  15-09-2018 06:25 Na termometrach do 22 stopni

  W większości kraju będzie pogodnie

  Shutterstock

  W sobotę Polska znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia związanego z wyżem znad Francji. Zapowiada się pogodny dzień, miejscami może popadać deszcz.

  Jak informuje synoptyk tvnmeteo.pl, Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia związanego z wyżem znad Francji, tylko nad wschodnią i południową Polską przemieszcza się umiarkowanie aktywny front atmosferyczny związany z niżem znad Morza Czarnego. Cały kraj objęty zostanie przez chłodną masę powietrza polarnego.

  Sobota z przelotnym deszczem

  W pierwszy dzień weekendu na wschodzie, południowym wschodzie i miejscami w centrum kraju oraz na Pomorzu zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, okresami mają pojawiać się opady deszczu o natężeniu 1-10 litrów na metr kwadratowy. Poza tym będzie dość pogodnie. Temperatura wyniesie od 18 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, Suwalszczyźnie i Lubelszczyźnie, przez 20 st. C w centrum kraju, po 22 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr, północno-zachodni, będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w porywach na Wybrzeżu dojdzie do 60 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność odnotujemy na południowym wschodzie - przekroczy 80 procent. Będzie się zmniejszać w kierunku północno-zachodnim. W całym kraju odczujemy komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane - na północy i w wąskim pasie od północy po Mazowsze, Ziemię Łódzką i Dolny Śląsk powinny być neutralne. Aura powinna wpłynąć korzystnie na mieszkańców regionów zachodnich. Na pozostałym obszarze biomet okaże się niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwy słaby przelotny deszcz. Termometry pokażą 20 st. C. Wiatr będzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany, ale okresami dość silny. Ciśnienie lekko rośnie, w Warszawie około południa wyniesie 1006 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie do 18 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie lekko rośnie, około południa wyniesie 1018 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże. Temperatura wyniesie 21 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami może być dość silny. Ciśnienie lekko rośnie, około południa wyniesie 1009 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże. Temperatura wyniesie maksymalnie 22 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie lekko rośnie, około południa barometry pokażą 1006 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwy jest przelotny deszcz. Termometry pokażą 21 st. C. Wiatr okaże się północno-zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. Ciśnienie lekko rośnie, około południa barometry wskażą 992 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...