Informacje
 • Rwąca, błotnista rzeka, a w jej nurcie autobus. Monsunowe deszcze zalewają Indie

  24-09-2018 21:41 Do ewakuacji mieszkańców użyto śmigłowca

  Intensywne opady monsunowego deszczu nawiedziły w niedzielę stan Himachal Pradesh na północy Indii. Rzeki wystąpiły z koryt, zalewając okoliczne tereny i odcinając od świata wielu mieszkańców.

  Ulewny deszcz spadł w niedzielę na stan Himachal Pradesh w północnych Indiach. Wylały rzeki. Nawet leniwe na co dzień strumienie zmieniały się w rwące potoki.

  Siłę żywiołu dokumentują nagrania. Na jednym z nich widać autobus, niesiony przez potężny strumień wody. Jak podają lokalne media, pojazd został przez wodę porwany z parkingu. Gdy to się stało, nie było w nim kierowcy ani pasażerów.

  Ewakuacje śmigłowcem

  W poniedziałek w mieście Kullu, popularnym wśród turystów, woda wdarła się na tereny, na których stoją hotele i domy mieszkalne. Jak powiedział Sh Yunus, przedstawiciel lokalnych władz, ratownicy za pomocą śmigłowców zabrali ludzi z zagrożonego zalaniem obszaru. Około 50 osób ewakuowano z pobliskiej przełęczy Rohtang.

  Monsunowe deszcze często powodują w Indiach powodzie. Dodatkowym zagrożeniem jest w takim okresie rozprzestrzenianie się zarazków i drobnoustrojów.


Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...