Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 9°C 12°C 3°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  słoneczny, ale miejscami chłodny dzień

  30-09-2018 06:33 Biomet dopisze

  Przed nami słoneczny dzień

  Simon Turkas/Flickr (CC BY-SA 2.0)

  Niedziela w większości kraju zapowiada się słonecznie. Na wschodzie termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia zaledwie 13 stopni Celsjusza.

  Polska pozostanie pod wpływem wyżu znad Ukrainy, w chłodnej masie powietrza polarnego, które w niedzielę będzie od zachodu wypierane przez cieplejsze masy płynące znad południowo-zachodniej Europy.

  Słoneczna niedziela

  Niedziela zapowiada się słonecznie, tylko na północy i zachodzie kraju pojawi się nieco więcej chmur. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 13 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 16 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr, południowo-zachodni, będzie słaby i umiarkowany, a okresami dość silny.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność odnotujemy na północy kraju i wyniesie ona około 60 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku południowym. W przeważającej części kraju odczujemy komfort termiczny, natomiast na północnym wschodzie i krańcach wschodnich - chłód. Warunki biometeorologiczne okażą się korzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie kłębiaste małe. Termometry pokażą 15 st. C. Wiatr powieje z południowego zachodu, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 1009 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Temperatura wyniesie 15 st. C. Południowo-zachodni wiatr, słaby i umiarkowany, okresami będzie silniejszy. Ciśnienie spada, około południa na barometrach zobaczymy 1018 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Temperatura wzrośnie do 16 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami okaże się silniejszy. Ciśnienie spada, około południa odnotujemy 1007 hPa.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Na termometrach zobaczymy 17 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami będzie silniejszy. Ciśnienie spada, około południa na barometrach zobaczymy 1005 hPa.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Temperatura wrośnie 16 st. C. Wiatr południowo-zachodni, okaże się słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Ciśnienie spada, około południa na barometrach zobaczymy 995 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...